Do odważnych świat należy! Nowemu trenerowi już teraz należy się szacunek

Dariusz Rolak objął funkcję trenera Skry Częstochowa. Doświadczony trener przez ostatnią dekadę z sukcesami pracował w Akademii Legii Warszawa. Przed nowym szkoleniowcem naszego Klubu trudne wyzwanie, jednak już teraz należy mu się ogromny szacunek za podjęcie rękawicy.

Możemy ogłosić, że trenerem Skry Częstochowa w sezonie 2024/25 będzie Dariusz Rolak. Doświadczony szkoleniowiec przez ostatnie dziesięć lat pracował w Akademii Legii Warszawa. W tym czasie zdołał dwukrotnie sięgnąć po wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. W czerwcu pożegnał się z Legią.

Źródło: legia.net

– Wierzę, że kończąca się przygoda będzie początkiem nowej – napisał krótko po zakończeniu pracy na platformie X. Jest już pewne, że w nową drogę wybierze się razem z naszym Klubem!

Możemy śmiało powiedzieć, że za decyzję o rozpoczęciu pracy w Skrze już teraz trenerowi Rolakowi należy się ogromny szacunek. Mało kto podjąłby się bowiem takiego wyzwania. Nikomu nie musimy przypominać, że nasz Klub po degradacji przygotowywał się do gry w 3. lidze. W związku z wydarzeniami w Stężycy i ponowną szansą gry na trzecim poziomie rozgrywkowym w bardzo krótkim czasie musieliśmy dokonać weryfikacji wcześniejszych założeń. Stąd też decyzja o porozumieniu z trenerem Dariuszem Rolakiem – trenerem ambitnym i idealnie pasującym do DNA naszego Klubu.

Tak jak powiedzieliśmy zadanie stojące przed nowym szkoleniowcem Skry, jest bardzo trudne. Możemy jednak zapewnić, że od pierwszych dni pracy nie będzie marnował czasu.

Już jutro (w środę, 10 lipca) o godzinie 13 spotka się w siedzibie klubu z zawodnikami, którzy mają reprezentować barwy naszej ekipy w nadchodzącej kampanii, natomiast na wczesne godziny popołudniowe przewidziany jest pierwszy trening. Odbędzie się on na rezerwowym boisku.

Dlaczego? Otóż 24 czerwca na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej rozpoczęły się prace związane z renowacją murawy. Uwzględniona została bowiem reklamacja MOSiR-u, złożona w związku z wadliwymi elementami podbudowy, które obecnie są wymieniane. Zakładaliśmy, że prace zakończą się pod koniec lipca, dzięki czemu na sierpniowy start rozgrywek 3. ligi bylibyśmy gotowi. W tym momencie nie ma możliwości ukończenia prac przed planowaną na 19 lipca inauguracją rozgrywek ligowych. W związku z tym zwróciliśmy się z prośbą do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie inauguracyjnego meczu z rezerwami ŁKS-u Łódź na pierwszy z możliwych rezerwowych terminów. Wierzymy, że Związek wykaże się dobrą wolą i zrozumieniem.

O kolejnych ruchach kadrowych będziemy informowali na bieżąco. W najbliższym czasie opublikujemy też pierwszą rozmowę z trenerem Dariuszem Rolakiem.

Źródło: legia.net
Copy link
Powered by Social Snap