Gdzie najdalej, gdzie najbliżej?

Wiemy już, że w sezonie 2024/2025 zagramy w Betclic 2 Lidze. Znamy też terminarz rozgrywek. W związku z tym warto sprawdzić, gdzie na mecz ligowy będziemy mieli najbliżej, a gdzie… najdalej. 

Za dwa i pół tygodnia ruszają rozgrywki Betclic 2 Ligi. W klubowych gabinetach trwają gorączkowe prace i rozmowy z zawodnikami, którzy w nadchodzącym sezonie grać będą w barwach naszego klubu. Praca lubi ciszę, więc dajmy Zarządowi trochę czasu, a my rzućmy okiem na mapę klubów trzeciego poziomu rozgrywkowego. 

W stosunku do ubiegłego sezonu doszło oczywiście do kilku zmian, jeśli chodzi o obsadę drugoligowych rozgrywek. W miejsce zespołów, które awansowały do Betclic 1 Ligi (Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg, Stal Stalowa Wola) oraz spadły do Betclic 3 Ligi (Lech II Poznań, Sandecja Nowy Sącz, Stomil Olsztyn) pojawiły się ekipy zdegradowane z drugiego poziomu rozgrywkowego (Resovia Rzeszów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec) oraz te, które triumfowały w trzecioligowych grupach (Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Świt Szczecin, Rekord Bielsko-Biała oraz Wieczysta Kraków). 

Jak nietrudno zgadnąć najdłuższa podróż czeka nas do Szczecina. W jedną stronę pokonamy ponad 600 kilometrów. Na spotkanie z beniaminkiem udamy się w 8. kolejce rozgrywek, która przewidziana jest na 7/8 września. 

Najbliższy “wypad” odbędziemy natomiast w okolicach połowy kwietnia przyszłego roku. Wówczas gościć będziemy bowiem w Bytomiu, od którego dzieli nas “zero mniej”, czyli około 65 kilometrów. 

Przypomnijmy, że zgodnie z terminarzem sezon rozpocznie się 19 lipca. Runda jesienna potrwa do 24 listopada. 

Copy link
Powered by Social Snap