Jesteśmy gotowi podjąć rękawicę

Ze smutkiem przyjęliśmy wczorajszą informację o wycofaniu się z rozgrywek Betclic 2. Ligi klubu ze Stężycy. Decyzja Zarządu Raduni, zgodnie z regulaminem, otwiera przed nami szansę gry na poziomie centralnym. I chociaż nie będzie to łatwe zadanie z pewnością podejmiemy rękawicę.

Decyzja o wycofaniu Raduni Stężyca z rozgrywek Betclic 2. Ligi jest najlepszym przykładem tego jak wymagający jest trzeci poziom rozgrywkowy. Kluby borykają się z wieloma problemami, a poprzeczka organizacyjna, finansowa i infrastrukturalna zawieszona jest bardzo wysoko. Temat ten był już wielokrotnie poruszany przez działaczy z wielu ośrodków piłkarskich w naszym kraju. Rezygnacja Raduni i niepokojące informacje pojawiające się w mediach dotyczące innych klubów 2. ligi, są namacalnym dowodem tego stanu rzeczy.

Zgodnie z regulaminem decyzja Raduni otwiera możliwość gry na poziomie centralnym naszemu Klubowi. Więcej powiedzieć będziemy mogli o tym dopiero, kiedy do Klubu wpłynie oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kiedy jednak takowe się pojawi z pewnością podejmiemy rękawicę i zrobimy wszystko, by zagrać w Betclic 2. Lidze.

Zadanie oczywiście nie będzie łatwe. Informacje docierające od dłuższego czasu ze Stężycy sprawiły, że liczyliśmy się z takim obrotem sprawy, co utrudniało rozmowy z potencjalnym sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami. Wpłynęło to również na organizację okresu przygotowawczego włącznie z planowaniem meczów sparingowych.

Mając nadzieję, że do podobnych zdarzeń w przyszłości nie dojdzie czekamy na oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej i jeśli sytuacja nabierze ram formalnych możemy zadeklarować gotowość rywalizacji na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Copy link
Powered by Social Snap