Rezerwy przypieczętowały awans!

W czwartkowe popołudnie rezerwy Skry zakończyły sezon klasy okręgowej. Dzięki efektownemu zwycięstwu nad Orłem Kiedrzyn uzyskały awans do nowo utworzonej II ligi śląskiej.

Ostatnia kolejka klasy okręgowej zapowiadała się niezwykle ekscytująco. O trzy miejsca premiowane awansem do II ligi śląskiej, w której rywalizować będą od przyszłego sezonu spadkowicze z obecnej IV ligi oraz najlepsze zespoły klas okręgowych, walczyły tak naprawdę cztery drużyny.

W gronie tych zespołów były rezerwy naszego klubu, które nie oglądając się na inne wyniki mogły przypieczętować awans. Wystarczyło wygrać na wyjeździe z Orłem Kiedrzyn. I trzeba przyznać, że nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania, a presja nie związała im nóg.

Już od pierwszego gwizdka gospodarze zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Nasi zawodnicy raz po raz nacierali, jednak potrzebowali kilku minut, by wyregulować celowniki.

Strzelanie rozpoczął – a jakże by inaczej – kapitan naszego zespołu, Jakub Niedzielski, który najlepiej zamknął rozegranie rzutu rożnego. Zdobyta bramka rozochociła naszych zawodników, a strzałów z dystansu próbowali choćby Mariusz Kurasiński, Kacper Merta czy właśnie Niedzielski. Wreszcie w 24. minucie wynik podwyższył Adrian Cheliński, który wykończył głową podanie Merty. Nie minęły dwie minuty a trzecie trafienie na nasze konto zaliczył Kurasiński, wykorzystując świetną okazję sam na sam z bramkarzem. Do przerwy do siatki trafiali jeszcze Merta i ponownie Kurasiński.

W pierwszej odsłonie spotkania gospodarze praktycznie tylko raz zapędzili się pod naszą bramkę. Zdarzyło się to w 37. minucie. Nie udało im się jednak wykorzystać kontrataku, chociaż sugerowali arbitrowi iż ręką w polu karnym zagrał jeden z naszych defensorów. Sędzia uznał jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nie podyktował rzutu karnego.

Po zmianie stron tempo meczu troszkę osłabło, a na boisku pojawiło się duże grono rezerwowych, którym szansę dał trener Tomasz Szymczak. Mimo wszystko drugą odsłonę rozpoczęliśmy w najlepszy z możliwych sposób. Seweryn Cieślak znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem (który de facto również po przerwie pojawił się między słupkami) i nie zmarnował takiej okazji.

Chwilę później wreszcie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miał Leon Rosiak, który fenomenalnie obronił potężny strzał pod poprzeczkę.

Jak się okazało po szóstym trafieniu przyszło nam czekać ponad pół godziny aż piłka zatrzepoce w siatce. Co prawda nasi piłkarze stwarzali sobie sytuacje, jednak blok defensywny gospodarzy był czujniejszy niż miało to miejsce w pierwszej połowie. Warto odnotować, że swoich okazji szukali Adam Matyja czy Mateusz Mądry, a gol Mateusza Wasilewskiego w 70. minucie nie został uznany z powodu pozycji spalonej.

Orzeł grał coraz śmielej i wreszcie udało mu się zdobyć gola honorowego. Trafienie podopiecznych Pawła Rycharskiego sprawiło, że nasi zawodnicy „odblokowali” się i najpierw Mądry zakończył kontratak bramką, a tuż przed końcowym gwizdkiem podanie Cieślaka zamienił na bramkę Kacper Garczarek. W międzyczasie przed fantastyczną okazją stanął Matyja, mogący trafić z najbliższej odległości wślizgiem, ale futbolówka na jednej z nierówności podskoczyła tuż przed naszym zawodnikiem.

Po zakończeniu spotkania nasi młodzi piłkarze nie ukrywali radości. Efektowne zwycięstwo nad Orłem i tym samym przypieczętowanie awansu było zwieńczeniem długiego sezonu. Cel został jednak osiągnięty, a przed drużyną prowadzoną przez Tomasza Szymczaka kolejny krok w sportowej drodze. Wszyscy z pewnością zasłużyli na duże słowa uznania.

Orzeł Kiedrzyn – Skra II Częstochowa 1:8 (0:5)

0:1 Jakub Niedzielski (10’), 0:2 Adrian Cheliński (24’), 0:3 Mariusz Kurasiński (26’), 0:4 Kacper Merta (35’), 0:5 Mariusz Kurasiński (43’), 0:6 Seweryn Cieślak (48’), 1:6 Denis Jaworek (80’), 1:7 Mateusz Mądry (85’), 1:8 Kacper Garczarek (89’)

Orzeł: Wojnowski (46’ Paliwoda) – Gola, Jaworek, Klamut, Kostro (70’ Młynek), Kurek, Nowak, Ślemp, Staroń, Stolarski (46’ Malczewski), Szałaj

Skra II: Rosiak – Kielan (55’ Antczak), Despet, Korzeniewski (46’ Leśniak) – Niedzielski (55’ Matyja), Serwaciński, Cheliński (46’ Garczarek), Merta (55’ Golański) – Wasilewski (46’ Mądry), Cieślak, Kurasiński (46’ Woźniak)

Copy link
Powered by Social Snap