Festiwal strzelecki rezerw

Skra II wygrała 7:2 z Mechanikiem Kochcice w przedostatnim meczu sezonu 2023/24 klasy okręgowej. Efektowne zwycięstwo naszej ekipie zagwarantowały dublety Jakuba Niedzielskiego, Mariusza Kurasińskiego i Seweryna Cieślaka oraz gol Konrada Waludy. Przed rezerwami naszego zespołu ostatni mecz, w którym udadzą się w nieodległą delegację do Kiedrzyna na mecz z tamtejszym Orłem.

W przedostatniej kolejce klasy okręgowej na Lorecie spotkały się dwa zespoły z przeciwległych biegunów. Skra II – walcząca o awans do II ligi śląskiej oraz zamykający tabelę Mechanik Kochcice.

Różnica klas była widoczna już od pierwszego gwizdka. Podopieczni Tomasza Szymczaka zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. Mechanik miał spore problemy z opuszczeniem własnej połowy, a pod bramką strzeżoną przez Dawida Swobodę raz po raz robiło się niebezpiecznie. W końcu w 10. minucie wynik otworzył Mariusz Kurasiński, który w pierwszych fragmentach spotkania bezskutecznie próbował zaskoczyć bramkarza rywali uderzeniami głową, wykorzystując precyzyjne „wrzutki” Adriana Chelińskiego.

Trwało ostrzeliwanie bramki Mechanika, jednak strzały Kurasińskiego, Adama Matyi czy Jakuba Niedzielskiego minimalnie mijały światło bramki. Tymczasem goście w 18. minucie wykorzystali błąd naszej defensywy i Kacper Leszczyński znalazł się w sytuacji praktycznie sam na sam z Frukaczem, jednak nasz golkiper stanął na wysokości zadania.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję. Pięć minut później bowiem Niedzielski wykończył głową podanie Chelińskiego i było 2:0. Ten duet ponownie dał o sobie znać chwilę później, kiedy Cheliński dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego, po czym piłka trafiła do Niedzielskiego, który zamknął akcję świetnym uderzeniem z woleja, podwyższając wynik spotkania.

Wydawało się, że mecz jest pod pełną kontrolą tymczasem nieoczekiwanie dwa ciosy wyprowadzili goście. Najpierw kontratak i błąd naszego bloku obronnego wykorzystał Wiktor Kazior, a chwilę później ten sam zawodnik fenomenalnym strzałem zaskoczył Kamila Frukacza. Warto podkreślić, że bardzo ładną asystę zanotował Błażej Strzoda.

Miał być spacerek, a zrobiła się nerwówka. Wyraźnie podrażnienie piłkarze naszych rezerw z szatni wyszli ambitnie nastawieni i przełożyło się to na kolejne trafienia. Z bliskiej odległości futbolówkę do siatki kierowali kolejno Konrad Waluda, Mariusz Kurasiński i dwukrotnie Seweryn Cieślak. Ostatecznie licznik zatrzymał się na siedmiu.

Z pewnością poza końcowym fragmentem pierwszej odsłony gry nasi zawodnicy zasłużyli na duże słowa uznania. Dominacja na boisku przełożyła się na efektowną ilość trafień i do tabeli dopisali sobie kolejne trzy punkty.

Już w czwartek ostatni mecz bieżącej kampanii. Derby Częstochowy, w których Orzeł Kiedrzyn podejmie właśnie naszą ekipę.

Skra II Częstochowa – Mechanik Kochcice 7:2 (3:2)

1:0 Mariusz Kurasiński (10’), 2:0 Jakub Niedzielski (23’), 3:0 Jakub Niedzielski (28’), 3:1 Wiktor Kazior (38’), 3:2 Wiktor Kazior (40’), 4:2 Konrad Waluda (53’), 5:2 Mariusz Kurasiński (62’), 6:2 Seweryn Cieślak (68’), 7:2 Seweryn Cieślak (73’)

Skra II: Frukacz – Żurawski (46’ Kielan), Despet, Garczarek (71’ Golański) – Niedzielski, Serwaciński (46’ Cieślak), Leśniak, Cheliński (65’ Merta) – Matyja (46’ Woźniak), Waluda (65’ Mądry), Kurasiński (69’ Wasilewski)

Mechanik: Swoboda – Strzoda S. (63’ Budzik), Leszczyński (80’ Kosktorz), Strzoda B., Kazior – Dawidziak, Brzezina, Gaik, Rek – Rak (77’ Michalski), Mizera

Copy link
Powered by Social Snap