Skra z licencją na 2. ligę!

Pragniemy poinformować, że Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznała naszemu Klubowi licencję na grę w rozgrywkach 2. ligi w sezonie 2024/25.

Długo przyszło nam czekać na ostateczny werdykt Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, która rozpatrywała odwołanie Skry Częstochowa od pierwotnej decyzji Komisji ds. Licencji klubowych PZPN.

Możemy już jednak oficjalnie potwierdzić, że nasz Klub spełnił wszystkie wymagania podręcznika licencyjnego dla rozgrywek szczebla centralnego i otrzymał licencję na grę w 2. lidze w sezonie 2024/25. Licencja objęta jest nadzorem finansowym rozszerzonym, a także na Klub nałożony został środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 15 000 złotych.

Możemy zatem ze spokojem przygotowywać się do zbliżającego się sezonu na poziomie 3. ligi, ponieważ udzielenie licencji na grę w 2. lidze równoznaczne jest z udzieleniem licencji na grę w niższej lidze. O wszystkich ruchach związanych z nadchodzącym sezonem informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem naszych kanałów komunikacyjnych.

Pełna treść komunikatu Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła odwołania klubów Radunia Stężyca, Olimpia Elbląg oraz SKRA Częstochowa.


Po analizie odwołań wraz z załącznikami, Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła następujące decyzje:

1. Komisja postanowiła przyznać klubowi Radunia Stężyca:

licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach 2. ligi w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz;

nałożyć na środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

2. Komisja postanowiła przyznać Olimpii Elbląg :

licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach 2. ligi w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym oraz;

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 7.000 zł za naruszenie kryterium F.03 Podręcznika Licencyjnego oraz dyscypliny procesu licencyjnego.

3. Komisja postanowiła przyznać Skrze Częstochowa:

licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach 2. ligi w sezonie 2024/2025 z nadzorem finansowym.

nałożyć środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 15.000 zł za naruszenie kryterium F.03 i F.04 oraz dyscypliny procesu licencyjnego.

Powyższe decyzje są decyzjami ostatecznymi.

Copy link
Powered by Social Snap