Podsumowanie sezonu: napastnicy

Najwyższa pora na ostatni akord naszego podsumowania. Zestawienie piłkarzy, którzy w sezonie 2023/24 reprezentowali barwy naszego Klubu kończymy tymi, którzy… kończą akcje efektownymi golami. Przed Wami nasi napastnicy.

Maciej Mas

Dobrze nam znany zawodnik w Skrze znalazł się w trakcie zimowego okienka transferowego i zaliczył prawdziwe wejście smoka. Już w pierwszym spotkaniu zanotował dublet. Bramka zdobyta w doliczonym czasie gry zaważyła o tym, że z Bytomia nie wracaliśmy z pustymi rękami. Tydzień później zdobył bramkę w Elblągu podczas pamiętnego meczu „na błocie”.

Wnosił do zespołu niezaprzeczalną jakość. Umiejętność gry tyłem do bramki, świetne panowanie nad piłką i strzelecki instynkt, to cechy, którymi imponował nam już podczas wcześniejszego pobytu w naszym zespole.

Starał się wykorzystywać swoje warunki fizyczne, czego najlepszym dowodem fakt, iż jest szóstym zawodnikiem ligi, jeśli chodzi o pojedynki powietrzne. Średnio na mecz staczał ich ponad 9!

Mecze: 15, Minuty: 1224, Bramki: 5

Fabian Grzelka

21-letni napastnik z pewnością wykręciłby lepsze liczby, gdyby nie kontuzje, z którymi musiał się zmagać. Po zerwaniu więzadła pobocznego potrzebował czasu, by dojść do siebie, ale kiedy już wrócił do treningów trener Gerega chętnie korzystał z jego usług.

Grzelka odwdzięczył się ważną asystą w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin i trafieniem w starciu z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Mecze: 18, Minuty: 561, Bramki: 1

Michał Kitliński

Chyba największy pechowiec minionego sezonu. Kontuzja, której doznał podczas inauguracji z Hutnikiem Kraków wykluczyła go z gry do końca rozgrywek przez co nie mógł w pełni pokazać swojego potencjału.

Mecze: 1, Minuty: 28

Adam Matyja

Wychowanek naszej Akademii, który profesjonalny kontrakt podpisał jeszcze w Fortuna 1. Lidze. Kilkukrotnie znalazł się w kadrze meczowej pierwszego zespołu, jednak trzeba pamiętać, że jeszcze jakiś czas temu zmagał się z kontuzją. Wierzymy, że już wkrótce jego talent w pełni eksploduje!

Krzysztof Ciesielski

Kolejny młody piłkarz, które szlify zbierał w drużynach Akademii Skry, dzięki czemu znalazł uznanie w oczach sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Całkiem dobrze prezentował się w sparingach, niestety kontuzja, której doznał w trakcie sezonu uniemożliwiła mu rywalizację o miejsce w składzie. Jesteśmy pewni, że kiedy tylko wróci do pełnej dyspozycji będzie o nim głośno.

Dawid Wojtyra

Zagrał w szesnastu jesiennych meczach zdobywając dwie bramki. Co ciekawe obydwie zanotował w październikowym starciu z rezerwami ŁKS-u Łódź. Po zakończeniu wypożyczenia przeniósł się do MKS-u Kluczbork.

Mecze: 16, Minuty: 772, Bramki: 2

Copy link
Powered by Social Snap