Podsumowanie sezonu: pomocnicy (cz. 3)

Powoli zbliżamy się do końca naszych podsumowań indywidualnej postawy piłkarzy Skry w sezonie 2023/24. Zestawienie pomocników kończymy wahadłowymi (w przeważającej większości).

Tobiasz Kubik

Wypożyczony z Rakowa zawodnik w Skrze rozwinął skrzydła. Oprócz trzech trafień znalazł się w czołówce ligi, jeśli chodzi o asysty. Ale to nie wszystko. Jego nazwisko widnieje na liście TOP10 w ilości podejmowanych pojedynków, dryblingów, a także pojedynków ofensywnych. Był też jednym z najczęściej faulowanych zawodników całych rozgrywek!

Statystyki te doskonale obrazują jego wizerunek, jako piłkarza przebojowego, który nie boi się gry jeden na jeden i lubi bezpośrednie starcia. Wykazywał się również instynktem rasowego napastnika, jak choćby w meczu ze Stomilem Olsztyn, kiedy bezlitośnie wykorzystał błąd defensywy Dumy Warmii.

Z pewnością będziemy śledzić jego karierę i sami jesteśmy ciekawi jak daleko zawędruje.

Mecze: 32, Minuty: 2361, Bramki: 3

Mateusz Winciersz

Przychodził do Skry jeszcze na poziomie Fortuna 1. Ligi jako zawodnik niezweryfikowany, choć z potencjałem. Ten ostatni dało się uwolnić w naszym zespole. W minionej kampanii należał do ważniejszych postaci Skrzackiej ekipy, grając we wszystkich trzydziestu czterech meczach.

To jego zagranie przesądziło choćby o zwycięstwie w Kołobrzegu z ówczesnym liderem, Kotwicą.

Ambitny i nieustępliwy, najlepszy zawodnik 2. ligi w statystyce „crossów” i ósmy jeśli chodzi o kluczowe podania. Motor napędowy wielu akcji ofensywnych, wielokrotnie zaskakujący rywali zamianą pozycji z kolegą znajdującym się na przeciwległej flance.

Mecze: 34, Minuty: 2051

Mateusz Maćkowiak

Świetnie czuł się na lewej stronie, skąd rozpoczynał niejedną akcję ofensywną naszej drużyny. Bez względu na to czy zaczynał mecz w wyjściowej jedenastce czy wchodził na boisko z ławki dawał z siebie wszystko.

Charakteryzowała go precyzja i szybkość oraz wysoki poziom wyszkolenia technicznego. Do pełni szczęścia zabrakło statystyk w postaci asyst, ale niewątpliwie cechy wolicjonalne są wartością, której nie sposób we współczesnym futbolu przecenić.

Mecze: 27, Minuty: 1142

Zbigniew Wojciechowski

Piłkarz z pierwszoligową przeszłością w Skrze zaliczył półroczny epizod. Pozostawił po sobie dobre wrażenie, chociaż nie dopełnił obecności w naszym zespole żadną bramką ani asystą.

Zimą przeszedł do trzecioligowego Rekordu Bielsko-Biała.

Mecze: 15, Minuty: 630

Piotr Nocoń

Kolejny z grona doświadczonych piłkarzy, którzy zimą zasilili szeregi rezerw Rakowa. Kapitan zespołu, który rozegrał grubo ponad dwieście meczów w barwach Skry, zawsze zostawiając serce na boisku.

Za te wszystkie lata Klub podziękował mu przed meczem z Pogonią Siedlce, wręczając pamiątkową koszulkę.

Mecze: 19, Minuty: 1688, Bramki: 5

Copy link
Powered by Social Snap