Pożegnanie z sezonem i… pierwszą ligą

Piłkarki Skry Ladies w najbliższą niedzielę rozegrają ostatni mecz sezonu. Będzie to nie tylko pożegnanie z bieżącą kampanią, ale i Orlen 1 Ligą. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego świętowania awansu do Orlen Ekstraligi!

Spełniło się marzenie wszystkich osób związanych z naszym Klubem. Skra Ladies Częstochowa uzyskała promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a droga wyboista jednak sukces potwierdził słuszność kierunku, który obraliśmy.

Kampania 2023/24 zmierza ku końcowi. Nic nie jest już w stanie odebrać naszym zawodniczkom miana beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej, którym oficjalnie staniemy się za kilkanaście tygodni, rozgrywając pierwsze spotkanie o ekstraligowe punkty. Ostatnim pojedynkiem bieżącego sezonu jest starcie z Ząbkovią Ząbki, które nie może już niczego zmienić.

Ladies plasują się na drugiej pozycji z bezpieczną przewagą nad rewelacją rundy wiosennej – Lechem Poznań, natomiast Ząbkovia zamyka tabelę, mając na koncie zaledwie sześć punktów. Faworytkami tej rywalizacji są oczywiście nasze Panie, które w rundzie wiosennej imponowały swoją dyspozycją. Pod wodzą trenera Patryka Mrugacza pokazały, że drzemie w nich ogromny potencjał, który w ostatnich miesiącach eksplodował.

Skoro wszystko jest jasne czy gramy o nic? Wręcz przeciwnie. Wszyscy trzymać będziemy kciuki za Justynę Matusiak, która walczy o miano króla strzelców. Byłoby to świetne zwieńczenie kolejnego udanego sezonu naszej Pani Kapitan.

Finałowy mecz sezonu to doskonała okazja, by podziękować zawodniczkom, sztabowi szkoleniowemu, właścicielom, zarządowi i wszystkim, którzy dołożyli swoją najmniejszą nawet cegiełkę do wielkiego sukcesu, jakim jest awans do grona najlepszych drużyn w kraju.

W imieniu Ladies zapraszamy na trybuny! Bądźcie świadkami historii!

FC Skra Ladies Częstochowa – Ząbkovia Ząbki

Niedziela, 9 czerwca, godz. 14:00

Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej

Wstęp wolny!

Copy link
Powered by Social Snap