Podsumowanie sezonu: pomocnicy (cz. 1)

W naszym podsumowaniu sezonu 2023/24 przechodzimy do pomocników Skry. Ze względu na dużą ilość piłkarzy, którzy reprezentowali barwy naszej ekipy pomocnicy podzieleni zostali na trzy części. Poniżej część pierwsza.

Mikołaj Łabojko

Defensywny pomocnik naszej drużyny od początki sezonu imponował przeglądem pola i dokonywanymi wyborami. Jego niewątpliwymi zaletami są spokój i odpowiednie podejmowanie decyzji.

Tylko dwa razy zdarzyło się, że nie znalazł się w kadrze meczowej. Obydwa przypadki były jednak konsekwencją wykorzystania limitu żółtych kartek. W pozostałych trzydziestu dwóch spotkaniach za każdym razem wychodził na boisko w podstawowym składzie.

Oprócz roli jaką odgrywał na boisku trzeba dodać pozycję w szatni. To właśnie on przejął opaskę kapitańską, kiedy niezdolny do gry był Przemysław Sajdak.

Trzeci zawodnik ligi w statystyce podań w trzecią tercję.

Mecze: 32, Minuty: 2657

Paweł Kołodziejczyk

Wychowanek naszej Akademii symboliczny debiut zanotował na poziomie Fortuna 1. Ligi w meczu z Wisłą Kraków. Nie zadowolił się jednak tym faktem i jesienią zadebiutował w wyjściowym składzie podczas meczu z GKS-em Jastrzębie.

– Na pewno towarzyszy mi duża radość. To jest pierwszy mini-cel spełniony w drodze piłkarza. Ciężko na to pracowałem. Musiałem być cierpliwy, bo długo nie grałem, ale wiedziałem, że jak dostanę swoją szansę, to muszę ją jak najlepiej wykorzystać. Myślę, że nie wyszło najgorzej – zdradził nam krótko po debiucie.

I chyba rzeczywiście wykorzystał swoją szansę i „nie wyszło najgorzej”, bo od tego momentu coraz częściej pojawiał się na boisku, wielokrotnie wnosząc do drużyny jakość i pozytywną energię.

Mecze: 19, Minuty: 855

Igor Ławrynowicz

Do Skry dołączył już w trakcie trwania rundy wiosennej, jednak szybko zaaklimatyzował się w nowym miejscu. Bez wątpienia pomogły mu w tym wysokie umiejętności, którymi wykazywał się od momentu pojawienia się w kadrze naszej ekipy.

Zadebiutował w starciu z Olimpią Grudziądz i od tego spotkania meldował się na boisku już do końca sezonu, w ostatnich siedmiu meczach rozpoczynając pojedynki w meczowej jedenastce.

Pomimo młodego wieku realia 2. ligi były mu doskonale znane, bowiem rywalizował już na tym poziomie w barwach Lecha II Poznań, Stali Rzeszów czy Polonii Bytom.

Mecze: 11, Minuty: 591

Mateusz Malec

Do Skry trafił w lutym 2022 roku, jednak po jakimś czasie został wypożyczony do rezerw Jagiellonii Białystok. Po powrocie nie mógł przebić się do wyjściowej jedenastki naszego zespołu. Na boisku pojawił się w czterech meczach w pierwszej części sezonu i zdołał nawet zanotować asystę, jednak ostatecznie zmienił barwy, przenosząc się do GKS-u Bełchatów.

Mecze: 4, Minuty: 58

Adam Olejnik

Doświadczony defensywny pomocnik w rundzie jesiennej wraz z Mikołajem Łabojko stanowił o sile naszej drużyny w środku pola. Tylko raz zabrakło go w kadrze meczowej (pauza z powodu żółtych kartek), natomiast aż 17-krotnie na boisku pojawiał się od pierwszych minut.

Zimą zasilił barwy trzecioligowych rezerw Rakowa.

Mecze: 18, Minuty: 1483

Copy link
Powered by Social Snap