Szkoda pierwszej połowy

Juniorzy młodsi kategorii B2 przegrali w Bytomiu z Polonią 1:2. Na wynik wpływ miała pierwsza połowa, w której padły obie bramki dla gospodarzy. Kontaktowe trafienie dla Skry zanotował Struzik.

Bytomski Sport Polonia Bytom wiosną nieco odżyła i zaczęła piąć się w ligowej tabeli. Co prawda bytomianom zdarzają się wpadki, jednak ogólnie w ostatnim czasie legitymują się korzystnym bilansem.

Pierwsze minuty potyczki pomiędzy Polonią a piłkarzami naszej Akademii pokazały, że łatwo nie będzie. Rywale założyli wysoki pressing przez co Skrzakom trudno było przedostać się na ich pole karne. Gospodarze skrzętnie wykorzystywali nasze błędy i w 17. minucie spotkania przypieczętowali przewagę bramką.

– Strata gola spowodowała że zaczęliśmy grać lepiej, konsekwentniej, odważniej lecz podczas budowania gry popełnialiśmy błąd i nadzialiśmy się na kontrę po której straciliśmy bramkę. To nie był dobra część meczu dla nas – podsumowują trenerzy juniorów młodszych B2, Mariusz Czok i Łukasz Łykowski.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie czego najlepszym dowodem bramka kontaktowa.

– Zespól wyszedł mocno zdeterminowany, aby odwrócić losy meczu. Drużyna Polonii w drugiej połowie nie oddała celnego strzału za to my z minuty na minutę spychaliśmy przeciwników do obrony, stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji lecz brakowało skuteczności i panowania nad emocjami, bo mogliśmy inaczej rozwiązywać akcję pod bramką rywali. Ogólnie przespaliśmy pierwszą połowę która była kluczowa i miała wpływ na końcowy wynik spotkania – podsumowują nasi trenerzy.

Polonia Bytom – Skra Częstochowa 2:1 (2:0)

Bramka dla Skry: 2:1 Struzik (55’, asysta: Przybyła)

Skra B2: Gołąbek (46’ Szymczyk) – Tarnowski (46’ Czerkiewski), Kostrzewa, Turek, Klekot, Glizniewicz, Przybyła, Karczewski (60’ Kołodziejczyk), Bajor, Gembała, Szega (46’ Struzik)

Copy link
Powered by Social Snap