Przemysław Sajdak w TOP 10 drugoligowców

Kapitan Skry, Przemysław Sajdak, znalazł się w TOP 10 piłkarzy 2. ligi, wytypowanych przez dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna”. „W […] Skrze otrzaskał się, zmężniał, stał się wyróżniającą postacią” – czytamy w uzasadnieniu.

Przemysław Sajdak przejął opaskę kapitańską zimą po Piotrze Noconiu, który zasilił rezerwy Rakowa. 24-latek nie miał łatwego zadania, jednak patrząc z perspektywy czasu sprostał temu wyzwaniu, stając się czołową postacią Skry.

Przypomnijmy, że Sajdak trafił do naszej ekipy przed sezonem 2021/22, mając na koncie siedem występów w PKO BP Ekstraklasie. Grając w ŁKS-ie Łódź wychodził na boisko przeciwko takim markom jak Legia Warszawa czy Wisła Kraków.

Od tego momentu ofensywny pomocnik w Skrze zagrał już prawie 80 meczów, zarówno na poziomie Fortuna 1 Ligi jak i na trzecim szczeblu rozgrywkowym czy w Fortuna Pucharze Polski. W minionej kampanii 9-krotnie znajdował drogę do bramek rywali.

Jego postawę w sezonie 2023/24 docenili dziennikarze prestiżowego tygodnika „Piłka Nożna”, którzy umieścili go w grupie dziesięciu wyróżniających się postaci 2. ligi.

– Druga siła częstochowskiego futbolu to dobre miejsce do regularnego grania dla piłkarzy znajdujących się na zakręcie karier, a co za tym idzie do wypromowania się – czytamy. – Paradoksalnie zejście na trzeci szczebel rozgrywkowy dobrze mu zrobiło. W […] Skrze otrzaskał się, zmężniał, stał się wyróżniającą postacią.

Na marginesie warto dodać, że we wspomnianym gronie znalazł się również wychowanek naszej Akademii – Radosław Gołębiowski.

– Być może mało kto już pamięta, ale swego czasu był uznawany za największy talent drugoligowej wówczas Skry […] W II-ligowej Sandecji ponownie przydarzył się spadek. Indywidualnie było zdecydowanie lepiej niż drużynowo, ponieważ miał bezpośredni udział przy 1/3 bramek zdobytych przez zespół z Nowego Sącza.

Copy link
Powered by Social Snap