Wygrana w derbach!

Rezerwy Skry Częstochowa wygrały w derbach ze Stradomiem Częstochowa 4:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Jakub Niedzielski, Konrad Waluda oraz Seweryn Cieślak.

W klasie okręgowej wyodrębniły się dwie grupy drużyn, które dzieli spora różnica punktowa. Jednym z zespołów otwierających górną część tabeli jest Stradom Częstochowa, który jesienią przegrał na Lorecie 0:2, a ponieważ derby rządzą się swoimi prawami z pewnością miał ochotę popsuć szyki naszej ekipie.

Chociaż nasz zespół posiadał przewagę i dość szybko otworzył wynik za sprawą Jakuba Niedzielskiego do przerwy nie byliśmy w stanie podwyższyć prowadzenia. Możliwość taka pojawiła się tuż po zmianie stron, ale rzut karny obronił golkiper gospodarzy.

Bramka wisiała jednak w powietrzu i w końcu trafienie numer dwa dla naszej ekipy zanotował Konrad Waluda, strzałem w długi róg, a później debiutujący w rezerwach Seweryn Cieślak z rocznika 2008 dorzucił dublet i ostatecznie młodzi Skrzacy wygrali 4:0.

– Wygrywamy ważne spotkanie na niełatwym terenie – podkreśla trener drużyny, Tomasz Szymczak. – Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, tworząc więcej sytuacji bramkowych od rywala. Po strzeleniu pierwszej bramki kontrolowaliśmy wynik spotkania, a chłopcy wykazali się dużą dyscypliną i odpowiedzialnością w obronie, natomiast w ataku byliśmy kreatywni i – co najważniejsze – skuteczni. Cieszy nas wynik, cieszy dobra i odpowiedzialna organizacja w każdej fazie gry oraz świetny debiut Seweryna Cieślaka. Także chwilę się pocieszyliśmy, a teraz jesteśmy już myślami przy najbliższym rywalu.

Tym będzie Liswarta Popów, która plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli klasy okręgowej. Nasi zawodnicy obecnie legitymują się dorobkiem 49 punktów i tracą zaledwie trzy oczka do lidera z Panek.

Stradom Częstochowa – Skra II Częstochowa 0:4 (0:1)

0:1 Jakub Niedzielski (7’), 0:2 Konrad Waluda (65’), 0:3 Seweryn Cieślak (85’), 0:4 Seweryn Cieślak (86’)

Stradom: Janta – Cieśla, Gawroński, Groszek (78’ Tripolskii), Jarzyn (60’ Nabiałek), Kowalczyk, Kudryś, Makles, Małek (83’ Kalyta), Stelmach (70’ Waszczyk), Tarnowski

Skra II: Rosiak – Despet (81’ Antczak), Korzeniewski, Kielan, Serwaciński, Niedzielski, Merta (86’ Matyja), Wasilewski (59’ Cheliński), Mądry (26’ Woźniak), Waluda, Kurasiński (75’ Cieślak)

Copy link
Powered by Social Snap