Wygrały i mogą świętować awans

Samo zwycięstwo Ladies w Środzie Wielkopolskiej nie dawało jeszcze gwarancji awansu do Orlen Ekstraligi. Wiele zależało od pojedynku pomiędzy Resovią Rzeszów i Lechem Poznań. A ponieważ Ladies nie pozostawiły złudzeń Polonii zaś Resovia przypieczętowała triumf w lidze piłkarki Skry już teraz mogą świętować awans do Orlen Ekstraligi!

O znaczeniu meczu z Polonią Środa Wielkopolska już pisaliśmy. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że ewentualne zwycięstwo da naszym zawodniczkom praktycznie przepustkę do Orlen Ekstraligi bowiem trudno było wyobrazić sobie, by na Lorecie podopieczne Patryka Mrugacza straciły punkty z Ząbkovią Ząbki.

Tak się jednak ułożyło, że nawet ewentualna porażka w ostatnim meczu sezonu nie odbierze naszym Paniom awansu do Orlen Ekstraligi. Wszystko przez to, że Resovia Rzeszów przypieczętowała zwycięstwo w Orlen 1 Lidze, wygrywając z rewelacją rundy wiosennej, Lechem UAM Poznań 4:1.

Najważniejsze jednak, że Ladies zrobiły swoje i wywiozły ze Środy Wielkopolskiej trzy punkty, chociaż nie było łatwo.

W pierwszych minutach nasz zespół dał się zepchnąć do obrony niskiej, a Polonia przez stałe fragmenty gry stwarzała zagrożenie pod naszą bramką.

– Przetrwaliśmy jednak ten trudny moment, zresztą nie pierwszy raz w sezonie, bo ten zespół trzyma się razem i dzisiaj po raz kolejny to pokazał – przekazał nam zaraz po meczu trener Mrugacz.

Ladies zmieniły ustawienie, co zmieniło obraz spotkania.

– Przede wszystkim zmieniła się jednak nasza mentalność, energia i pojawiła się pewność siebie – podkreśla szkoleniowiec Ladies. – Zagraliśmy świetnie w drugiej połowie, będąc najlepszą wersją siebie i mogliśmy ten mecz zakończyć zdecydowanie wyższym wynikiem. To jednak nie jest ważne. Liczy się to, co ten zespół dzisiaj zrobił. Dziś mogę powiedzieć krótko: zasługujemy na ten awans!

A my zgadzamy się z opinią Patryka Mrugacza i Skrze Ladies gratulujemy awansu do Orlen Ekstraligi kobiet!

Polonia Środa Wielkopolska – FC Skra Ladies Częstochowa 0:2 (0:1)

0:1 Justyna Chudzik (45’, asysta: Pola Lulkowska), 0:2 Justyna Matusiak (63’, asysta: Stefania Wodarz)

FC Skra Ladies: Szulc – Baszewska, Ozieriańska, Czechowska – Wodarz, Lulkowska (83’ N. Młynek), Dubiel, Szmatuła, Liczko – Matusiak, Chudzik (78’ Nierychło)

Fot.: Tomasz Jeziorski

Copy link
Powered by Social Snap