Niesamowity mecz rezerw! Wygrywamy z liderem

Rezerwy Skry Częstochowa po pasjonującym pojedynku pokonały lidera klasy okręgowej – KS Panki. Nasi piłkarze odwrócili wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Wynik spotkania otworzył i zamknął Mariusz Kurasiński, natomiast raz na listę strzelców wpisał się Konrad Waluda.

To był prawdziwy hit klasy okręgowej. Skra II Częstochowa podejmowała w sobotnie popołudnie zespół z Panek, który przewodzi klasie okręgowej. Zapowiadało się fascynujące spotkanie, tym bardziej, że podopieczni trenera Tomasza Szymczaka właśnie z KS Panki przegrali ostatni – do minionego weekendu – pojedynek ligowy, pałali więc rządzą rewanżu.

Pierwsze minuty upływały dość spokojnie. Nasi piłkarze podejmowali próby dośrodkowań, jednak brakowało wykończenia i dokładności. Najlepszą okazję stworzyliśmy sobie w tej fazie spotkania w 6. minucie, kiedy Konrad Waluda podał do Kacpra Merty, biegnącego wzdłuż linii końcowej, który dośrodkował wo Mariusza Kurasińskiego. Po strzale naszego napastnika piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Mimo optycznej przewagi Skrzacy musieli zachowywać czujność, bowiem wystarczyła chwila nieuwagi i po stratach w okolicach trzydziestego metra goście niebezpiecznie zbliżali się do naszego pola karnego. Tak było chociażby w 21. minucie, kiedy Tomasz Pasieka z – wydawałoby się – strzału, który nie może zagrozić bramce strzeżonej przez Leona Rosiaka trafił w poprzeczkę.

Minute później nasi piłkarze otworzyli wynik. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Mariusz Kurasiński starł się z bramkarzem, po czym piłka przekroczyła linię bramkową. Cała sytuacja wywołała spore poruszenie w szeregach gości, którzy przez długi czas wracali do tej sytuacji, a jedną z konsekwencji wywołanego zaaferowania była czerwona kartka dla trenera, który w pewnym momencie podbiegł do arbitra bocznego po zasygnalizowaniu przez niego, iż piłka opuściła boisko. Arbiter ukarał go za to czerwoną kartką.

Nasi zawodnicy prowadzili grę, jednak musieli mieć się na baczności, uważając przede wszystkim na wspomnianego Pasiekę, który jako jedyny był w stanie dojść do sytuacji strzeleckich.

Skrzacy mieli okazję podwyższyć prowadzenie w 43. minucie, jednak strzał Kurasińskiego, po tym jak świetnie zachował się w polu karnym, obronił nie bez trudności Dawid Majchrzak.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli goście. Już w 46. minucie do interwencji zmuszony został Rosiak, który obronił strzał Kacpra Paruzla. Chwilę później dyspozycję naszego golkipera sprawdził Maksymilian Wochnik.

W 51. minucie pojedynku świetnie w polu karnym przełożył sobie piłkę Kurasiński, który oddał strzał, jednak piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Po rzucie rożnym nasz napastnik próbował zaskoczyć golkipera z Panek głową.

Goście w końcu jednak dopięli swego. W 59. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego stan pojedynku wyrównał Tomasz Pasieka, natomiast osiem minut później po jego dośrodkowaniu Kacper Paruzel wyprowadził gości na prowadzenie.

Nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat, jednak trudno było im sforsować defensywę zespołu z Panek, tym bardziej że arbiter pozwalał na naprawdę ostrą grę.

W kocu w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym ręką zagrał w polu karnym jeden z piłkarzy gości i arbiter nie miał wątpliwości, wskazując na jedenasty metr. Piłkę ustawił sobie Konrad Waluda, który pewnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Skrzacy nie mieli zamiaru się zatrzymywać i mocno dążyli do wyrwania trzech punktów w ostatnich sekundach gry… i to się udało. A dokonał tego ten, który otworzył wynik spotkania – Mariusz Kurasiński.

Radość naszych piłkarzy oraz zgromadzonych na Lorecie kibiców była ogromna. Nie ma się jednak czemu dziwić. Zwycięstwo z liderem, w dodatku w tak dramatycznych okolicznościach, musi smakować podwójnie!

Skra II Częstochowa – KS Panki 3:2 (1:0)

1:0 Mariusz Kurasiński (22’), 1:1 Tomasz Pasieka (59’), 1:2 Kacper Paruzel (67’), 2:2 Konrad Waluda (90+1’ – karny), 3:2 Mariusz Kurasiński (90+3’)

Skra II: Rosiak – Despet, Korzeniewski, Kielan (77’ Woźniak), Serwaciński – Niedzielski, Merta (73’ Szydzisz), Wasilewski (36’ Matyja) – Waluda, Kasprzycki (73’ Mądry), Kurasiński

KS: Majchrzak – Sośniak, B. Piechel, K. Piechel (56’ Rynkiewicz, 77’ Rusok), Sula, Kudła, Krawczyk, Paruzel, Młyńczyk (56’ Orman), Wochnik, Pasieka

Copy link
Powered by Social Snap