Lider przyjeżdża na Loretę

W sobotę, 18 maja, nadarzy się kolejna okazja, by obejrzeć jak w starciu z czołowymi zespołami klasy okręgowej radzą sobie młodzi piłkarze naszych rezerw. Tym razem na Loretę przyjeżdża lider z Panek. Start meczu o godzinie 15:00. Wstęp po zakupie biletu w cenie 10 złotych.

Chociaż rezerwy Skry w ubiegłym tygodniu przegrały po raz pierwszy od początku października wciąż pozostają niepokonane na własnym terenie. W sobotę młodzi Skrzacy powalczą o to, by podtrzymać passę meczów bez porażki u siebie, chociaż tym razem poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko.

Na Loretę przyjeżdża bowiem lider klasy okręgowej – KS Panki. Zespół, który wszystkie trzy porażki zanotował jednak… na wyjeździe. Piłkarze z Panek na tarczy wracali z Żarek, Krzepic i Boronowa i mamy nadzieję, że podobnie będzie w sobotę.

Tym bardziej, że nasi zawodnicy walczą o zajęcie jak najwyższej pozycji, bowiem wszyscy wiemy, że od sezonu 2024/2025 dojdzie do reformy rozgrywek w regionie. Zależnie od układu czwartoligowej tabeli awans wyżej uzyskają dwie lub trzy najlepsze drużyny z grupy II częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej.

Skra II obecnie zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 43 punktów. W ubiegły weekend sekundy dzieliły nas od wywiezienia cennego punktu z trudnego terenu w Kościelcu.

– Smutek po meczu był duży, bo zrobiliśmy wszystko, by zdobyć zwycięską bramkę – mówi nam trener Tomasz Szymczak. – Niestety jeden ze stałych fragmentów gry w ostatnich minutach zadecydował o tym, że to rywal zainkasował trzy punkty. Trzeba przełknąć tę gorycz porażki i patrzeć przed siebie. Czeka nas mecz z liderem, a to najlepsza okazja do rehabilitacji.

I mocno wierzymy, że rezerwy Skry wzbogacą swój dorobek o trzy punkty, a Loreta zostanie niezdobytą twierdzą. Warto samemu przekonać się czy rzeczywiście tak się stanie.

Mecz pomiędzy Skrą II a KS Panki odbędzie się w sobotę, 18 maja, o godzinie 15:00. Wstęp: 10 złotych. W imieniu naszych młodych piłkarzy zapraszamy!

Copy link
Powered by Social Snap