Zakończyć majówkę zwycięstwem!

Piłkarki FC Skry Ladies w najbliższą niedzielę podejmą Ślęzę Wrocław. Obie drużyny należą do ścisłej czołówki tabeli Orlen 1 Ligi. Zwycięstwo przybliży jedną z ekip do Orlen Ekstraligi. Początek meczu o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Rywalizacja o awans do Orlen Ekstraligi kobiet trwa w najlepsze. Co prawda prowadząca Resovia Rzeszów odskoczyła reszcie stawki na dystans pięciu punktów, jednak musi mieć się na baczności, bowiem czterozespołowy peleton tylko czeka na jej potknięcie.

W gronie drużyn, które ścigają zespół ze stolicy Podkarpacia i jednocześnie walczą między sobą o drugie miejsce w tabeli, znajdują się Skra Ladies (35 punktów), Lech/UAM Poznań (34), Ślęza Wrocław (34) oraz Polonia Środa Wielkopolska (33).

Los sprawił, że w ostatnim czasie Ladies rywalizują z drużynami ze ścisłej czołówki. Dwa tygodnie temu pozbawiliśmy praktycznie szans na awans zespół z Gdyni, natomiast w ubiegłym tygodniu przegraliśmy w Poznaniu z Lechem, który tej wiosny nie stracił jeszcze punktu.

– Jeżeli chodzi o spotkanie z Lechem, to z pewnością nie poszedł po naszej myśli – przyznaje Natalia Liczko. – Wyciągnęłyśmy jednak wnioski i zostawiłyśmy już ten mecz za sobą. Teraz skupiamy się na niedzielnym meczu. Myślimy już tylko o tym, aby w niedzielę dać z siebie wszystko i wyeliminować błędy z poprzedniego meczu – zapewnia nasza piłkarka.

A w niedzielę do Częstochowy przyjeżdża Ślęza Wrocław. Piłkarki z Dolnego Śląska nie notują w ostatnim czasie najlepszej passy. Wyraźna porażka (0:5) u siebie z Lechem Poznań i wyjazdowa przegrana w Radomiu (1:2) skomplikowały sytuację zespołu, który nie ukrywa swych ekstraligowych aspiracji. Tabela jednak ułożyła się w ten sposób, że w przypadku wrocławianek nie wszystko jest jeszcze stracone. Dlatego też do niedzielnego meczu na Lorecie podejdą z pewnością mocno zmotywowane, zdając sobie sprawę, że porażka może mieć dalekosiężne skutki.

– Ślęza, to na pewno ciężki przeciwnik, którego nie możemy lekceważyć. Naszą przewagą jest jednak to, że gramy u siebie przy dopingu naszych najlepszych kibiców – mówi Liczko.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto zakończyć majówkę ze Skrą i kibicować naszym Paniom. Ladies z pewnością zagwarantują nam moc emocji. Mecz pomiędzy FC Skrą Ladies Częstochowa a Ślęzą Wrocław odbędzie się w niedzielę, 5 maja, o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Copy link
Powered by Social Snap