Mecz o sześć punktów

W najbliższą niedzielę (21 kwietnia) piłkarki Skry podejmą na własnym terenie Energa Checz Marcus Gdynia. Jeśli Ladies zakończą ten pojedynek z tarczą odskoczą od zespołu znad morza na dystans sześciu punktów! Początek meczu o godzinie 17:00.

W najlepsze trwa walka o dwa premiowane awansem do Orlen Ekstraligi miejsca. Prowadząca Resovia Rzeszów wiosną straciła impet i w tym momencie posiada zaledwie dwa punkty przewagi nad Skrą Ladies. Peleton jest jednak znacznie bardziej liczny i zalicza się do niego Ślęza Wrocław (punkt straty do naszych Pań), TKKF Energa Checz Marcus Gdynia (trzy punkty straty do Ladies), a nawet Lech UAM Poznań (cztery punkty straty do Ladies). Nic więc dziwnego, że starcia pomiędzy tymi ekipami dostarczają wszystkim niemałych emocji.

W ubiegłym tygodniu Checz Gdynia przegrała na własnym boisku ze Ślęzą Wrocław, co znacznie skomplikowało plany i zamierzenia nadmorskiej ekipy. Możemy się więc spodziewać, że na Loretę gdynianki przyjadą podwójnie zmotywowane i świadome faktu, iż strata jakichkolwiek punktów może definitywnie zamknąć im drogę do wymarzonego awansu. Odmienne nastroje panują w obozie Ladies, które wiosną potknęły się tylko raz, dzięki czemu piastują pozycję wicelidera. Wysoka pozycja w pierwszoligowym towarzystwie nie zmienia podejścia Ladies.

– Przystępujemy do niedzielnego meczu jak do każdego innego, mając tę wiedzę, że przed nami trzytygodniowy maraton z górną połową tabeli – mówi trener Patryk Mrugacz. – Powiedziałem przed rundą wiosenną, że można spodziewać się po nas powtarzalności oraz regularności i to doprowadziło nas do miejsca, w którym wszystko zależy od nas samych. Wierzę mocno w umiejętności i sposób gry naszej drużyny. Jako zespół musimy zrobić dokładnie do samo – zaufanie w siebie i w plan meczowy, który przyniesie sukces.

Jesienią w Gdyni górą okazały się gospodynie, więc możemy spodziewać się, iż Ladies będą pałały żądzą rewanżu. Czy uda im się tego dokonać? Najlepiej sprawdzić to osobiście, tym bardziej, że na mecz zaprasza sam szkoleniowiec Ladies:

– Apeluję do kibiców o wsparcie w tym meczu. Nie tylko swoją obecnością, ale i głośnym dopingiem. Ten zespół potrzebuje Waszego wsparcia!

Takim zaproszeniom nie wypada odmawiać, więc z tego miejsca w ślad za trenerem zapraszamy na niedzielne (21 kwietnia) spotkanie pomiędzy FC Skrą Ladies Częstochowa a TKKF Energa Checz Marcus Gdynia, które odbędzie się na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 17:00. Wstęp wolny.

Copy link
Powered by Social Snap