Podtrzymać dobrą passę

Rezerwy Skry już jutro (13 kwietnia) rozegrają kolejne spotkanie o punkty klasy okręgowej. Rywalem zespołu prowadzonego przez Tomasza Szymczaka będzie Lot Konopiska. Naszym piłkarzom z pewnością zależy na podtrzymaniu passy meczów bez porażki.

Piłkarze Skry II po raz ostatni zeszli z boiska bez zdobyczy punktowej na początku października ubiegłego roku. Jeśli patrzeć na mecze domowe po raz ostatni miało to miejsce ponad pół roku temu. Nic więc dziwnego, że w czekającym nas w sobotę starciu liczymy na podtrzymanie tej passy.

Postawa naszych młodych piłkarzy sprawia, że takie myślenie ma solidne podstawy. Na boisku Skrzaki prezentują dobry futbol, wyróżniając się na tle rywali organizacją i kulturą gry. Jedyne czego brakuje to skuteczność. Gdyby chociaż część stworzonych sytuacji udało się zamieniać na bramki sytuacja w tabeli byłaby… rozstrzygnięta. Pamiętajmy jednak, że dla większości zawodników, którymi dysponuje Tomasz Szymczak, starcia w klasie okręgowej są pierwszymi doświadczeniami na poziomie seniorskiej piłki. Różne warunki panujące na boiskach oraz przewaga fizyczna rywali – i pochodna w postaci ich sposobu gry – nie pozostają bez wpływu na finalizację akcji i strzelone bramki.

Dlatego warto śledzić poczynania ekipy złożonej w większości z młodych 16- i 17-letnich piłkarzy, którzy z meczu na mecz coraz więcej się uczą. Okazja, by sprawdzić poziom ich rozwoju nastąpi już w najbliższą sobotę. Rywalem rezerw Skry będzie ekipa Lotu Konopiska. Jesienią nasz zespół triumfował wyraźnie na wyjeździe 4:0, jednak trzeba pamiętać, że piłkarze z Konopisk w ostatnich meczach zaimponowali obserwatorom zmagań w „okręgówce” wyraźnie triumfując w Golcach z tamtejszym Amatorem (4:1). To najlepszy dowód na to, że – chociaż Lot plasuje się dopiero na 12. miejscu w tabeli – wcale nie musimy mieć do czynienia ze spacerkiem.

W imieniu naszego młodego zespołu zapraszamy w najbliższą sobotę (13 kwietnia) na godzinę 17:00 na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej. Obejrzenie meczu pomiędzy Skrą II a Lotem Konopiska będzie możliwe po zakupieniu wejściówki w cenie 10 złotych.

Copy link
Powered by Social Snap