Rezerwy bogatsze o trzy oczka

Piłkarze rezerw w Wielką Sobotę pokonali na własnym obiekcie Jedność Boronów 2:1. Obie bramki dla naszej drużyny padły w pierwszej części spotkania, a ich autorami byli Mariusz Kurasiński i Konrad Waluda.

W sobotnie wczesne popołudnie piłkarze klasy okręgowej rozegrali 18. kolejkę rozgrywek. Rezerwy Skry podejmowały na własnym obiekcie Jedność Boronów. Rywal należy do czołówki tabeli, więc doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że po remisie w Kaletach Skrzacy potrzebują trzech punktów, by utrzymać kontakt ze ścisłą czołówką.

Podopieczni Tomasza Szymczaka doskonale poradzili sobie z presją i dobrze weszli w mecz, narzucając rywalowi swój styl gry. W pierwszych trzech kwadransach drogę do bramki znajdowali Mariusz Kurasiński i Konrad Waluda. Goście próbowali odrobić straty, ale na wysokości zadania stanął w sytuacji sam na sam Leon Rosiak.

W drugiej połowie gra nieco się wyrównała, a naszym zawodnikom brakło odrobiny szczęścia, by zamknąć mecz trzecim trafieniem. Piłkarze z Boronowa natomiast nieustannie szukali okazji do zdobycia bramki kontaktowej, co udało im się tuż przed końcem spotkania po wykorzystaniu rzutu karnego.

– Podsumowując to spotkanie myślę, że wygraliśmy zasłużenie, stwarzając sobie o wiele więcej sytuacji bramkowych – mówi trener naszych młodych piłkarzy, Tomasz Szymczak. – Myślę, że bramka na 3:0 zamknęłaby to spotkanie, a tak goście, wierząc w pozytywny dla siebie końcowy rezultat, potrafili stworzyć zagrożenie pod naszą bramką i zdobyli w końcówce bramkę kontaktową. Kolejne spotkanie wygrane u siebie, dalej pracujemy nad rozwojem i przygotowujemy się do wyjazdowego meczu w Żarkach.

Z Zielonymi Skrzacy zagrają już w najbliższą sobotę. Obecnie zawodnicy z Żarek plasują się na pozycji wicelidera, z dorobkiem 34 punktów. Nasi piłkarze mając mecz mniej zgromadzili oczek 30.

Skra II Częstochowa – Jedność Boronów 2:1 (2:0)

1:0 Mariusz Kurasiński (20’), 2:0 Konrad Waluda (36’), 2:1 Damian Michna (89’ – karny)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Kielan (60’ Despet), Antczak, Żurawski, Kożuch (89’ Szydzisz), Serwaciński, Garczarek, Cheliński (46’ Mądry), Wasilewski (59’ Matyja), Kurasiński, Waluda (63’ Ciesielski)

Jedność Boronów: Sier – Ślęzok, Bryś, Frania, Dobros (81’ Klyta), Hampel (70′ Bąk), Bralich (46′ Świtała), Oleksik (46′ Nokielski), Najgebauer (46′ Cuglewski), Michna, Bryś D. (46′ Fraj)

Copy link
Powered by Social Snap