Kolejne starcie na horyzoncie

Piłkarki Ladies czeka kolejny wyjazdowy pojedynek. Tym razem zmierzą się z Legionistkami Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę, o godzinie 12:00.

SWD Wodzisław Śląski jeszcze przed startem pierwszej kolejki sezonu przeżywał spore problemy. Istniało ryzyko, że zespół nie przystąpi do rozgrywek, a pierwsze zaplanowane mecze przekładane były na inne terminy. Ostatecznie wodzisławianki wzięły udział w pierwszoligowej rywalizacji, ale problemy finansowe i organizacyjne przełożyły się na wyniki.

W rundzie jesiennej SWD było dostarczycielem punktów dla innych drużyn i młodym zawodniczkom nie udało się wywalczyć choćby punktu. Nikt nie ukrywał, że głównym zadaniem działaczy, jest uratowanie piłki nożnej kobiecej. Okazało się również, że duży udział w przystąpieniu do rozgrywek miała Legia Warszawa.

W listopadzie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo, w którym zarząd SWD informował o planowanym przekazaniu udziałów spółce Legionistki z o. o. Dla SWD była to deska ratunku, natomiast klub ze stolicy dzięki temu ruchowi już wkrótce może zapukać do bram Orlen Ekstraligi. Legia Warszawa rywalizuje bowiem na poziomie III ligi. Dzięki temu zabiegowi Legionistki mogą przeskoczyć z marszu dwa poziomy rozgrywkowe.

Wiosna nie jest jednak dla Legionistek udana. Porażki z Lechem UAM Poznań (0:1) czy Ślęzą Wrocław (0:2) hańby zapewne nie przynoszą, jednak z pewnością w stolicy z niecierpliwością czekają na pierwszą bramkę i pierwszy punkt.

Z tego względu na pewno nie możemy liczyć na to, że w niedzielę czeka nasze Panie spacerek. Wręcz przeciwnie. Co prawda FC Skra jest faworytem niedzielnego starcia, jednak należy zachować czujność, bowiem rywal może chcieć nas ukąsić.

Podopieczne Patryka Mrugacza zapewne zdają sobie z tego sprawę, dlatego podejdą do meczu maksymalnie zmobilizowane. Tym bardziej, że po dwóch wiosennych zwycięstwach (w tym nad niepokonanym wcześniej liderem tabeli w Rzeszowie) wespół z TKKF Checz Gdybia otwierają peleton pościgowy za Resovią. A że uczestniczą w nim bez mała cztery ekipy każde potknięcie może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście awansu.

Mocno trzymamy kciuki za występ naszych Pań. Spotkanie Legionistki WarszawaFC Skra Ladies Częstochowa odbędzie się w niedzielę (17 marca), o godzinie 12:00 w Urszulinie.