Wysoka wygrana rezerw

Młodzi piłkarze rezerw Skry rozegrali w miniony weekend ostatni sparing przed startem rundy wiosennej klasy okręgowej. Tym razem gościli na własnym terenie Niwy Brudzowice. Mecz zakończył się efektownym zwycięstwem (6:0) podopiecznych Tomasza Szymczaka.

Nie sam wynik ma jednak pierwszoplanowe znaczenie. Ważniejsze jest to, że nasi piłkarze zrealizowali wszystkie przedmeczowe założenia.

– Przede wszystkim chłopcy mieli być skuteczni w ataku pozycyjnym na połowie silnego fizycznie rywala, natomiast drugim nie stracić bramki z kontrataku oraz ze stałego fragmentu gry – zdradza nam trener Szymczak.

Z obu zadań młodzi piłkarze naszego klubu wywiązali się bardzo dobrze, od początku do końca kontrolując przebieg sobotniego pojedynku. Przełożyło się to na bramki, które zdobywali Mariusz Kurasiński, Mateusz Mądry, Marcel Szydzisz oraz Mateusz Wasilewski.

W najbliższą sobotę Skra II miała powrócić na boiska klasy okręgowej, która po zimowej przerwie wznawia swe rozgrywki. Niestety rywal naszej ekipy – MLKS Woźniki, kilka dni temu wycofał się z rozgrywek, w związku z czym naszych piłkarzy czeka przymusowa pauza. Walkę o punkty rozpoczniemy tym samym od starcia z Unią Kalety, które odbędzie się za niecałe dwa tygodnie.

Skra II Częstochowa – Niwy Brudzowice 6:0

Bramki dla Skry: Mariusz Kurasiński (X2), Mateusz Mądry (X2), Marcel Szydzisz, Mateusz Wasilewski

Skra II Częstochowa: Rosiak – Antczak, Korzeniewski, Despet – Kożuch, Serwaciński, Cheliński, Merta – Waluda, Kurasiński, Wasilewski oraz Frukacz, Garczarek, Golański, Kielan, Leśniak, Mądry, Niedzielski, Szałaj, Szydzisz, Żurawski

Copy link
Powered by Social Snap