Efektowne zwycięstwo w sparingu z liderem

Efektowne zwycięstwo zanotowali piłkarze naszych rezerw, którzy w kolejnym meczu sparingowym pokonali lidera klasy okręgowej – KS Panki 7:0. Na listę strzelców wpisywali się Konrad Waluda, Iwo Serwaciński, Mateusz Wasilewski oraz jeden z zawodników testowanych.

Z coraz większym optymizmem spoglądamy na rundę wiosenną. Nasze rezerwy już nie tylko coraz lepiej wyglądają na boisku, ale ich dyspozycja przekłada się na zdobycze bramkowe.

W sobotnim sparingu z KS Panki triumfowali aż 7:0. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że klub z Panek znajduje się po jesieni na fotelu lidera klasy okręgowej.

– Całe spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było pod naszą kontrolą – relacjonuje trener Tomasz Szymczak. – I choć do przerwy wynik brzmiał 1:0, to nie wykorzystaliśmy kilku świetnych sytuacji, w tym rzutu karnego.

W drugiej połowie nasi zawodnicy wykazali się bardzo dobrą skutecznością, zdobywając sześć bramek. Warto zauważyć, że okazji do kolejnych trafień nie brakowało. Na listę strzelców wpisywali się Konrad Waluda (hat-trick), Iwo Serwaciński, Mateusz Wasilewski oraz dwukrotnie zawodnik testowany.

Oczywiście nie można popadać w hurraoptymizm, jednak z pewnością należy pochwalić młodych zawodników Skry.

– Nasza organizacja gry w ataku pozycyjnym wyglądała bardzo dobrze, choć moglibyśmy być skuteczniejsi w polu karnym przeciwnika. Natomiast dla mnie bardzo ważne było, aby nie stracić bramki po stałym fragmencie gry lub kontrataku i z tego zadania zespół wywiązał się również bardzo dobrze – podsumował trener Szymczak.

Skra II Częstochowa – KS Panki 7:0 (1:0)

Bramki dla Skry: Konrad Waluda (X3), zawodnik testowany (X2), Iwo Serwaciński, Mateusz Wasilewski

Skra II Częstochowa: Rosiak – Leśniak, Korzeniewski, Despet – Serwaciński, Kożuch, Cheliński, Merta – Mądry, Ciesielski, Matyja oraz Frukacz, Garczarek, Golański, Kielan, Kurasiński, Szałaj, Szydzisz, Waluda, Wasilewski, Żurawski.

Copy link
Powered by Social Snap