Kolejny ekstraligowy rywal na horyzoncie

W najbliższy weekend piłkarki Skry rozegrają kolejny w zimowym okresie przygotowawczym sparing. Tym razem na własnym stadionie podejmą Rekord Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30.

W najbliższą sobotę Skra Ladies rozegra kolejny mecz kontrolny. Tym razem nasz zespół zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała. Ponownie zatem Skrzatki sprawdzą formę na tle zespołu grającego na co dzień w Orlen Ekstralidze.

Z rezultatów w dotychczasowych meczach kontrolnych z pewnością sztab szkoleniowy naszego zespołu może być zadowolony. Po kanonadzie z MTS-em Knurów (11:0) i efektownym zwycięstwie nad PTC Pabianice (4:0) poprzeczka poszła w górę. Ostatnie pojedynki to już potyczki z drużynami z najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju – najpierw mecz z AZS-em UJ Kraków, a potem Medykiem Konin. Warto przy tym zauważyć, że w starciach z przedstawicielami Orlen Ekstraligi nasze Panie zaprezentowały się z naprawdę dobrej strony, czego najlepszym efektem zwycięstwo w Koninie.

A co słychać u naszego najbliższego sparingowego rywala? Rekord po rundzie jesiennej plasuje się w tabeli Ekstraligi tuż nad strefą spadkową. Dlatego też celem Rekordzistek na rundę wiosenną, jest jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w elicie. By tego dokonać zawodniczki pod okiem trenera Mateusza Żebrowskiego sumiennie przygotowują się do rozgrywek.

W dotychczasowych meczach kontrolnych Rekord przegrał z GKS-em Katowice (0:3) oraz zremisował z trzecią siłą Ekstraligi AP Orlen Gdańsk (2:2) i Banikiem Ostrawa (1:1). Szczególnie remis z zespołem znad morza musi budzić uznanie. Oznacza bowiem, że bielszczanki posiadają spore umiejętności i wiosna może być w ich wykonaniu naprawdę udana.

Czy tak będzie? Pokaże czas. Póki co w oczekiwaniu na walkę o pierwsze ligowe punkty zapraszamy na mecz sparingowy pomiędzy Skrą Ladies a Rekordem Bielsko-Biała. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 18:30 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Wstęp – oczywiście – wolny. Zapraszamy!

Copy link
Powered by Social Snap