Rezerwy wygrywają z ligowym rywalem

Rezerwy Skry Częstochowa w miniony weekend rozegrały kolejny zimowy sparing. Tym razem zmierzyły się z Orłem Kiedrzyn. Pojedynek zakończył się dwubramkowym zwycięstwem naszych piłkarzy.

Po pojedynkach z Rakowem CLJ U-17 oraz IV-ligową Unią Rędziny, tym razem młodzi piłkarze naszych rezerw zmierzyli się z zespołem tej samej ligi – Orłem Kiedrzyn.

Obie drużyny zakończyły rundę jesienną klasy okręgowej meczem na Lorecie, gdzie Skrzacy triumfowali 2:0. Jak się okazało w meczu kontrolnym obu zespołów padł dokładnie taki sam rezultat.

Jeśli chodzi o sam przebieg pojedynku podopieczni Tomasza Szymczaka posiadali całkowitą kontrolę, a rywal miał duże trudności z opuszczeniem swojej połowy. Przełożyło się to oczywiście na sytuacje bramkowe, których piłkarze Skry stworzyli sobie całkiem sporo, przy czym wykorzystali zaledwie dwie.

– Musimy intensywniej popracować nad skutecznością w polu karnym przeciwnika oraz nad jeszcze większą częstotliwością stwarzania sytuacji w trzeciej strefie, kiedy przeciwnik jest ustawiony całym zespołem przed swoim polem karnym – zauważa trener Skry II Tomasz Szymczak.

Skra II Częstochowa – Orzeł Kiedrzyn 2:0

Bramki dla Skry: Konrad Waluda, Marcel Szydzisz

Skra II Częstochowa [I połowa]: Frukacz – Despet, Korzeniewski, Leśniak, Serwaciński, Niedzielski, Cheliński, Merta, Kasprzycki, Waluda, Wasilewski

Skra II Częstochowa [II połowa]: Warszakowski – Żurawski, Kielan, Antczak, Kożuch, Niedzielski, Merta, Szałaj, Mądry, Szydzisz, Golański