Skra II. Runda jesienna w liczbach

W połowie listopada zakończyli rundę jesienną klasy okręgowej piłkarze rezerw Skry. Kto strzelił najwięcej bramek? Kto zagrał najwięcej minut? Pora udzielić odpowiedzi na te – i nie tylko – pytania.

Podsumowanie rundy jesiennej klasy okręgowej w wykonaniu naszych piłkarzy zacznijmy od najważniejszego – miejsca w tabeli. Młodzi Skrzacy po 15. kolejkach uplasowali się na 4. pozycji z dorobkiem 27 punktów.

Rezerwy Skry triumfowały w 8 meczach, 4 przegrały, natomiast 3-krotnie dzieliły się punktami z rywalami. Na Lorecie nasz zespół nie uznawał kompromisów albo wygrywając (5 razy) albo przegrywając (2), natomiast z meczów wyjazdowych Skra II 3-krotnie wracała do domu z tarczą, 2-krotnie na tarczy, 3 razy wzbogaciła swój dorobek o jedno oczko.

16. Mechanik Kochcice 15 8 15-53

Warto w tym miejscu zauważyć, że sytuacja naszej drużyny przed rundą rewanżową byłaby jeszcze lepsza, gdyby nie walkower, jaki został przyznany Zielonym Żarki ze względu na obecność na boisku w szeregach naszej ekipy nieuprawnionego zawodnika. Formalny szczegół zadecydował o tym, że wynik 5:2 dla Skry II, który padł na boisku, został anulowany. Łatwo policzyć, że gdyby nie to nasz zespół zająłby fotel wicelidera.

Stracone razem: 1,07

W barwach Skry na boiskach „okręgówki” pojawiło się 27 zawodników. Nie licząc anulowanego meczu z Zielonymi we wszystkich spotkaniach na murawie pojawiło się trzech piłkarzy.

1 – Kacper Błachowicz, Fabian Grzelka

Jak w takim razie przekłada się to na minuty spędzone na boisku? Otóż lider tej klasyfikacji – Jakub Niedzielski (de facto kapitan ekipy prowadzonej przez Tomasza Szymczaka), w każdym meczu grał od pierwszej do ostatniej minuty.

45 – Kacper Błachowicz, Fabian Grzelka

Jak już wspomnieliśmy Skra II do bramek rywali oficjalnie trafiała 27 razy. Na listę strzelców wpisało się 12 zawodników, przy czym aż czterech uczyniło to 4-krotnie!

Lista strzelców:

4 – Adam Matyja, Jakub Niedzielski, Konrad Wachowicz, Konrad Waluda

2 – Adrian Cheliński, Mateusz Mądry, Marcel Szydzisz

1 – Mikołaj Kasprzycki, Ernest Kielan, Paweł Kołodziejczyk, Kacper Kożuch, Maciej Żurawski

Również 12 piłkarzy karanych było przez arbitrów żółtymi kartonikami.

3 – Adrian Cheliński

2 – Adam Matyja, Maciej Żurawski

1 – Jakub Golański, Fabian Grzelka, Ernest Kielan, Paweł Kołodziejczyk, Mateusz Korzeniewski, Kacper Kożuch, Marcel Szydzisz, Konrad Wachowicz, Konrad Waluda

Sędziowie tylko raz w przeciągu całej rundy ukarali któregoś z naszych zawodników czerwoną kartką. Los ten spotkał Leona Rosiaka.

Wspominaliśmy o tym wielokrotnie, że nasze rezerwy składają się z bardzo młodych zawodników i potwierdzają to liczby. Średnia wieku zawodników, którzy występowali w barwach Skry II na dzień zakończenia rundy jesiennej (12 listopada) wynosi 17,40.

Najstarszym piłkarzem był Fabian Grzelka (20-latek: 19.02.2003), natomiast najmłodszym Mateusz Mądry (16-latek: 03.07.2007).