Śnieżny koniec rundy na szóstkę!

Piłkarki w miniony weekend zakończyły rundę jesienną Orlen 1 Ligi. W ostatnim meczu wygrały wysoko na wyjeździe z Ząbkovią Ząbki 6:1. Dubletami pochwalić mogą się Justyna Chudzik, Natalia Liczko i Justyna Matusiak.

Ladies miały na uwadze, że Ząbkovia, pomimo nienajlepszych wyników w ostatnim czasie, może być groźnym rywalem dla każdego, czego najlepszym dowodem okazałe wyjazdowe zwycięstwo w Bydgoszczy, dlatego do meczu w Ząbkach podeszły w pełni skoncentrowane. I przełożyło się to na wynik.

Skra od pierwszego do ostatniego gwizdka miała mecz pod kontrolą. Do przerwy, po dwóch bramkach Justyny Chudzik, Ladies prowadziły 2:0, a w drugiej połowie potwierdziły swoją dominację aplikując rywalkom cztery kolejne bramki.

Mecz toczył się w śnieżnej scenerii, jednak nie przeszkodziło to naszym Paniom w narzuceniu rywalkom swojego stylu gry.

– Gratuluję zespołowi i sztabowi podtrzymania passy i zakończenia rundy zwycięstwem. Byliśmy dzisiaj powtarzalni, intensywni i szczególnie po przerwie dobrze realizowaliśmy plan na mecz – mówi trener Patryk Mrugacz. – Dla mnie, jako trenera, takie zwycięstwo to podwójna wartość. Cieszy też skuteczność, bo w ostatnich trzech spotkaniach zdobyliśmy trzynaście goli. Patrząc na to, że średnio potrzebujemy sześciu sytuacji, żeby zdobyć bramkę, ostatnia poprawa i zdobywanie bramki co trzy sytuacje, napawa optymizmem.

Dlatego też z optymizmem patrzeć możemy na piłkarskie zakończenie jesieni i pucharowy mecz z KS Juna Trans Stare Oborzyska – liderem grupy północnej II ligi.

– Przed nami rozgrywki pucharowe, w których chcemy kontynuować naszą przygodę i zrobimy wszystko, co potrafimy, żeby wiosną można było nas tam zobaczyć – zapowiada trener Mrugacz.

Ząbkovia Ząbki – Skra Ladies Częstochowa 1:6 (0:2)

Bramki dla Skry: 0:1 Justyna Chudzik (17’, asysta: Weronika Szmatuła), 0:2 Justyna Chudzik (35;, asysta: Oliwia Frontczak), 0:3 Justyna Matusiak (51’, asysta: Natalia Liczko), 0:4 Natalia Liczko (86’, asysta: Justyna Chudzik), 0:5 Natalia Liczko (90+2’, asysta: Zofia Dubiel), 1:6 Justyna Matusiak (90+4’, asysta: Justyna Chudzik)

Skra Ladies Częstochowa: Szulc (75’ O. Młynek) – Kuźdub (65’ Wodarz), Lulkowska (65’ Czerwińska), Ozieriańska (75’ Baszewska), Czechowska, Szmatuła (65’ Mesjasz) – Dubiel, Frontczak – Luczko, Matusiak, Chudzik