Statystyczne podsumowanie meczu z KKS-em Kalisz

W spotkaniu 17. kolejki rozgrywek nasza drużyna w imponującym stylu rozprawiła się z KKS-em Kalisz (4:1). Czas sprawdzić, jak poniedziałkowy mecz wyglądał pod kątem podstawowych statystyk. 

Drużyna Konrada Geregi od początku sezonu imponuje pod względem umiejętności operowania tudzież utrzymywania się przy futbolówce. Dużo mówi fakt, że Skra Częstochowa wymienia średnio/mecz najwięcej podań w całej lidze. Nie inaczej było w spotkaniu z KKS-em Kalisz, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę skalę dominacji naszego zespołu. Gospodarze byli przy piłce przez 57 procent czasu gry, natomiast goście przez 43 procent. 

Zawodnicy Skry wymienili łącznie 504 podania przy 88 – procentowej celności, z kolei rywale podawali 360 razy (a procent dokładnych zagrań wyniósł 81 procent). 

Najwięcej podań w naszym zespole zanotował Mikołaj Łabojko (75 przy 92-procentowej skuteczności). Środkowy pomocnik najczęściej zagrywał także w “trzecią strefę” (12 podań, w tym 10 celnych). Ponadto zaliczył trzy kluczowe podania. 

Łukasz Ocimek, który prowadził nasz zespół pod nieobecność pauzującego za kartki trenera Konrada Geregi, podczas pomeczowej konferencji prasowej zwracał uwagę na imponującą liczbę sytuacji, które wykreowali nasi piłkarze. Znajduje to pełne odzwierciedlenie w statystykach. Gracze Skry oddali bowiem 27 uderzeń (z czego 10 celnych), z kolei KKS Kalisz zaliczył 10 strzałów (6 celnych).

Statystyki z meczu Skra Częstochowa – KKS Kalisz:

Copy link
Powered by Social Snap