Zwycięstwo na zakończenie jesieni

Juniorzy młodsi na finiszu rundy jesiennej REKPOL I ligi wojewódzkiej zanotowali wyjazdowe zwycięstwo z Górnikiem Zabrze. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Jakub Woźniak, Krzysztof Ciesielski i Mateusz Figzał. Skrzacy zakończyli rundę jesienną na wysokiej, szóstej lokacie.

Chociaż Górnik Zabrze zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli piłkarze Skry nie lekceważyli ostatniego przeciwnika, z którym przyszło im się mierzyć w rundzie jesiennej sezonu 2023/24. Jak się okazało było to słuszne podejście, bowiem zabrzanie postawili trudne warunki.

– Mecz był momentami bardzo intensywny i wyrównany. Fragmentami łapaliśmy odpowiedni rytm jednak właściwie zorganizowany przeciwnik skutecznie nam to utrudniał będąc równie często w posiadaniu piłki na naszej połowie – opowiada trener Karol Pikoń.

Skrzacy za sprawą Jakuba Woźniaka i Krzysztofa Ciesielskiego objęli dwubramkowe prowadzenie, jednak gospodarze nie mieli zamiaru się poddawać i doprowadzili do wyrównania.

– Żadnej z drużyn jeden punkt nie satysfakcjonował więc ostatnie minuty zapowiadały się emocjonująco. Zwycięska bramka padła po odbiorze na naszej połowie i ataku szybkim, w którym wchodzący w dzisiejszym spotkaniu z ławki Mateusz Figzał zszedł do środka i strzałem przy krótkim słupku zabrzan nie dał szans bramkarzowi – relacjonuje szkoleniowiec naszej ekipy.

Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, jednak z całą pewnością możemy stwierdzić, że juniorzy młodsi B1 naszej Akademii bardzo dobrze odnaleźli się w gronie najlepszych zespołów w województwie.

– Gratuluję drużynie udanej rundy, jednak nie zapadamy w sen zimowy. Przed nami wolny weekend, jednak w końcówce listopada i grudniu trenujemy oraz rozgrywamy mecze na pełnej intensywności tak, aby na wiosnę pokazywać jeszcze lepszą piłkę na śląskich boiskach – mówi Karol Pikoń.

Górnik Zabrze – Skra Częstochowa 2:3

Bramki dla Skry: 0:1 Jakub Woźniak, 0:2 Krzysztof Ciesielski, 2:3 Mateusz Figzał

Skra Częstochowa B1: Foltyński – Hajda, D. Leśniak, Skwarczyński – Żakowski, Kowalski, Teperski, Woźniak – Kolebacz, Wasilewski, Ciesielski oraz S. Leśniak, Gołąbek, H. Kwaśnik, Mądry, Kozłowski, K. Kwaśnik, Figzał