W niedzielę gramy z Polonią

Piłkarki Skry Ladies w najbliższą niedzielę rozegrają ostatni domowy mecz w rundzie jesiennej. Rywalem naszej ekipy będzie Polonia Środa Wielkopolska. Początek meczu o godzinie 16:00.

W niedzielę odbędzie się ostatni domowy mecz Skry w rozgrywkach Orlen 1 Ligi Kobiet. Ladies podejmą Polonię Środa Wielkopolska. Rywal naszych Pań to wicelider tabeli, który ma spory apetyt na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Polonistki w tym sezonie dwukrotnie kończyły mecze na tarczy. I o ile porażka z Resovią Rzeszów mogła być wkalkulowana w przedsezonowe prognozy, o tyle klęska z Trójką Weronica Staszkówka/Jelna w stosunku 1:5 z pewnością musiała dać piłkarkom ze Środy Wielkopolskiej do myślenia. I można powiedzieć, że szybko wyciągnęły wnioski z tego pojedynku, bowiem od tego czasu (3 września) nie straciły nawet punktu!

Liczymy na to, że serię tę przerwą zawodniczki Ladies. Ich ambicję z pewnością podrażniła ubiegłotygodniowa porażka z Hydro Truck Sportową Czwórką Radom i nie ma lepszej okazji do sportowego rewanżu niż pokonanie faworyzowanego wicelidera tabeli.

Mamy nadzieję, że sztab szkoleniowy naszej ekipy będzie mógł korzystać ze wszystkich zawodniczek, które w ostatnim czasie doznały drobnych urazów. Część z nich pozostała w domach i nie brała udziału w środowej potyczce w 1/32 Orlen Pucharu Polski w Olsztynie. Gwoli formalności dodajmy, że Ladies wygrały ten mecz 5:1 i tym samym bez większych trudności awansowały do kolejnego etapu rywalizacji.

Z pewnością w niedzielę poprzeczka będzie ustawiona o wiele wyżej. Ladies stać jednak na to, by ją przeskoczyć. Warto na własne oczy przekonać się czy tak się stało. Mecz pomiędzy Skrą Ladies Częstochowa a Polonią Środa Wielkopolska odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 16:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy!