Pierwsza przeszkoda pokonana

W środowe wczesne popołudnie Ladies rozpoczęły przygodę w Orlen Pucharze Polski. W Olsztynie zmierzyły się z Akademią Sportu Stomilu, rywalizującą na co dzień w Centralnej Lidze Juniorek U-18. Piłkarki Skry pewnie wygrały 5:1 i awansowały do 1/16 pucharowej rywalizacji.

Zawodniczki Skry były zdecydowany faworytkami meczu 1/32 Orlen Pucharu Polski Kobiet i ze swojej roli wywiązały się śpiewająco. Akademia Sportu Stomil Olsztyn U-18 nie miała najmniejszych szans w starciu z naszą ekipą.

Mecz zamknięty został już w pierwszej połowie, kiedy to niemal w przeciągu kwadransa Ladies zaaplikowały rywalkom cztery bramki. Po przerwie dorzuciły jeszcze jedno trafienie, a gospodynie były w stanie odpowiedzieć jedynie trafieniem z rzutu karnego.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że nasze zawodniczki spędziły kilka godzin w autokarze, a do trudów podróży doszły problemy zdrowotne, przez które sztab nie mógł skorzystać z kilku piłkarek.

– Nie ma lepszej odpowiedzi na słabszy moment sportowy jak zdecydowane zwycięstwo – nie ukrywa trener Patryk Mrugacz. – Gratuluję drużynie realizacji planu meczowego, konsekwencji, powtarzalności, odpowiedniego poziomu emocji. Myślę, że to było dziś nam najbardziej potrzebne. Ten mecz był też wyjątkowy dla naszych zawodniczek – Emilii i Hani, które zaliczyły debiut w pierwszym składzie zespołu oraz Kai Cierpiał, która zaliczyła debiut na poziomie seniorskim. Przypomnę, że to już trzecia piłkarka, która debiutuje w pierwszym zespole z rocznika 2008. Zwycięstwo dedykujemy zawodniczkom, które pozostały w Częstochowie i zdrowieją do najbliższego meczu ligowego. Myślami jesteśmy już przy spotkaniu z wiceliderem tabeli i zrobimy wszystko, żeby najlepiej przygotować się do tego spotkania.

Akademia Sportu Stomil Olsztyn U-18 – Skra Ladies Częstochowa 1:5 (0:4)

0:1 Justyna Matusiak (28’, asysta: Kinga Baszewska), 0:2 Zofia Dubiel (38’, asysta: Justyna Chudzik), 0:3 Justyna Chudzik (45’, asysta: Justyna Matusiak), 0:4 Natalia Kuźdub (54’, asysta: Justyna Chudzik), 0:5 Justyna Matusiak (56’, asysta: Oliwia Frontczak), 1:5 Blanka Żukowska (karny)

Skra Ladies Częstochowa: Wrońska – Kuźdub, Czerwińska, Ozieriańska, Baszewska (46’ Czechowska), Chudzik (72’ Cierpiał) – Dubiel (46’ Szmatuła), N. Młynek (65’ Frontczak) – Liczko (65’ Sikora), Matusiak, Mesjasz