Rozpoczynamy pucharową przygodę

Rozpoczynamy walkę o Orlen Puchar Polski Kobiet. Pierwszym rywalem naszych zawodniczek będzie zespół Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Mecz odbędzie się w środę o godzinie 13:00.

Puchar Polski, to rywalizacja, której temperatura, jest zupełnie inna niż ligowa rywalizacja, przypominająca maraton. Tutaj nie ma miejsca na błędy, bowiem każdy może oznaczać koniec pucharowej przygody. To tutaj także małe kluby mają okazję zmierzyć się z większymi i… sprawić niespodziankę.

Jeśli już mowa o niespodziankach, to mamy nadzieję, że do takiej w najbliższą środę (8 listopada) nie dojdzie. Ladies wybierają się bowiem w daleką podróż do Olsztyna, gdzie zmierzą się z Akademią Sportu Stomilu Olsztyn, rywalizującą na co dzień w grupie północnej Centralnej Ligi Juniorek U18.

Młode zawodniczki ze stolicy Warmii z pewnością nie są zbyt zadowolone ze swojej dyspozycji. Póki co zanotowały jedno zwycięstwo. Kilka tygodni temu na ich rozkładzie znalazła się Warta Poznań. Wówczas olsztynianki wygrały 4:0.

W ostatniej kolejce stoczyły zacięty bój z rówieśniczkami z Bydgoszczy i chociaż to Stomil otworzył wynik, a potem zdobył bramkę kontaktową, trzy punkty zostały w kujawsko-pomorskim.

Mocno liczymy na to, że Ladies nie będą miały większych trudności z pokonaniem młodej drużyny z Olsztyna. Mecz odbędzie się w środę, 8 listopada o godzinie 13:00 na olsztyńskich Dajtkach.

Copy link
Powered by Social Snap