Remis w Kochcicach

Rezerwy Skry w weekend wybrały się do Kochcic. Niestety spotkanie zakończyło się połowicznym sukcesem, bowiem nasi młodzi piłkarze, pomimo zdecydowanej przewagi, wrócili do domu z jednym punktem.

Wydawało się, że mecz z Mechanikiem Kochcice zakończy się zdobyciem przez rezerwy Skry trzech punktów. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak swoją nieprzewidywalność. Mechanik wzbogacił się o jedno oczko i to bynajmniej nie dlatego, że nasi piłkarze ostatni zespół tabeli klasy okręgowej zlekceważyli. Wręcz przeciwnie. Przez całe spotkanie dyktowali warunki gry i zdecydowanie przeważali.

– Stworzyliśmy wiele dobrych sytuacji bramkowych, ale zawodziła nas skuteczność – nie ukrywa trener Skry II, Tomasz Szymczak.

Zaczęło się jednak bardzo dobrze. Już w 11. minucie spotkania nasz kapitan, Jakub Niedzielski, otworzył wynik spotkania bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Prowadzenie nie uśpiło zawodników Skry, którzy niemal przez cały czas przebywali na połowie przeciwnika, przeprowadzając kolejne ataki. Gospodarze pozwalali sobie na sporadyczne kontrataki, jednak Skra bardzo dobrze sobie z nimi radziła.

– W 80. minucie po jednym ze wspomnianych kontrataków gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym straciliśmy bramkę – opowiada trener Szymczak. – Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, pomimo „oblężenia” bramki gospodarzy.

Mecz zakończył się zatem podziałem punktów, co z pewnością nie zadowala naszej ekipy.

– Na pewno jesteśmy mocno rozczarowani wynikiem, natomiast chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku i zrobili wszystko, albo prawie wszystko, żeby wygrać to spotkanie. Dzisiaj jednak zawodziła nas skuteczność – podsumował ten mecz trener naszych rezerw.

Mechanik Kochcice – Skra II Częstochowa 1:1 (0:1)

0:1 Jakub Niedzielski (11’), 1:1 Dariusz Mizera (80’)

Mechanik Kochcice: Swoboda – Budzik, Dawidziak (80’ Czaja), Kansy (80’ Wiśniewski), Kazior, Michalski (60’ Brzezina), Mizera, Rak, Rek, B. Strzoda, S. Strzoda

Skra II Częstochowa: Rosiak – Despet, Żurawski, Kielan, Serwaciński, Cheliński, Niedzielski, Garczarek (46’ Antczak), Matyja (70’ Kożuch), Waluda, Wachowicz (46’ Kasprzycki)

Copy link
Powered by Social Snap