Pewne zwycięstwo rezerw

Rezerwy Skry odnotowały kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem zdecydowanie pokonały Liswartę Popów. Bramki dla naszego zdobyli Adrian Cheliński, Jakub Niedzielski i Konrad Wachowicz.

Rezerwy Skry w sobotę odniosły trzecie wyjazdowe zwycięstwo. Tym razem pokonali Liswartę Popów. Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszych zawodników, którzy szybko narzucili swój styl gry raz za razem zagrażając bramce gospodarzy.

– Pierwszą bramkę strzelił Cheliński, który wykończył zespołową akcję po podaniu Waludy, niedługo później po rzucie rożnym Garczarka głową do bramki trafił Niedzielski – relacjonuje trener rezerw Skry, Tomasz Szymczak.

W drugiej połowie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, jednak dobrze zorganizowana obrona Skrzaków nie pozwoliła na oddanie Liswarcie zbyt wielu strzałów w światło bramki.

– W tej części gry również stworzyliśmy kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale dopiero Wachowicz po podaniu Waludy wykorzystał sytuację sam na sam w 70. minucie spotkania – opowiada szkoleniowiec naszej ekipy. – Do końca kontrolowaliśmy przebieg meczu i zasłużenie wygrywamy na niełatwym boisku w Popowie. Podsumowując to spotkanie wygraliśmy zasłużenie, natomiast najważniejsze, że podjęliśmy walkę fizyczną z rywalem, który miał nad nami przewagę w tym względzie, ale często to my wychodziliśmy zwycięsko z tych pojedynków. Piłkarsko wyglądaliśmy bardzo dobrze i plan na mecz chłopcy zrealizowali zgodnie z założeniami. Niełatwo nam się gra na wyjazdach, kiedy boisko jest naturalne, często nierówne i mniejsze, a do tego rywal ma przewagę fizyczną, ale dobrze, że szybko narzuciliśmy rywalom swój rytm i praktycznie w pierwszej połowie rozstrzygnęliśmy losy spotkania – zakończył trener Szymczak.

Już w najbliższą sobotę młodzi piłkarze Skry zmierzą się z Wartą Kamieńskie Młyny. Zwycięstwo sprawiłoby, że dystans do ścisłej ligowej czołówki zdecydowanie by się zmniejszył.

Liswarta Popów – Skra II Częstochowa 0:3 (0:2)

0:1 Adrian Cheliński (17’), 0:2 Jakub Niedzielski (22’), 0:3 Konrad Wachowicz (70’)

Liswarta Popów: Kępka – Chwist, Dutkiewicz (70’ Miętkiewicz), Jawor (60’ Krugiełka), Kurpet (45’ Jóźwiak), Lewandowski (80’ Swatek), Nowacki, Piłatowski (90’ Wrzalik), Piotrowski, Ryś, Leszczyk (45’ Kawka)

Skra II Częstochowa: Rosiak (80’ Frukacz) – Despet, Żurawski, Kielan (46’ Serwaciński) – Kożuch, Niedzielski, Cheliński (70’ Golański), Garczarek (46’ Merta) – Waluda, Matyja (60’ Kasprzycki), Wachowicz (75’ Szydzisz)