Przed nami derby ze Stradomiem

Rezerwy Skry w najbliższą sobotę podejmą na własnym boisku KS Stradom Częstochowa. Derbowy pojedynek w klasie okręgowej zapowiada się bardzo interesująco. Nasz najbliższy rywal bowiem zdecydowanie lepiej radzi sobie na wyjazdach niż na własnym boisku.

W klasie okręgowej mamy już za sobą 2/3 rundy jesiennej. Po dziesięciu kolejkach na czele znajduje się KS Panki, który ma kilka punktów przewagi nad Jednością Boronów, MLKS-em Woźniki i Lotnikiem Kościelec. Za plecami tej czwórki dzieje się jednak sporo. W gronie zespołów, które kandydują do liderowania peletonowi pościgowemu znajduje się zarówno Stradom Częstochowa jak i rezerwy Skry. I właśnie obie ekipy spotkają się w najbliższą sobotę.

Z pewnością dla naszych młodych piłkarzy derbowy pojedynek nie będzie łatwym wyzwaniem. Stradom bowiem większość z 18 wywalczonych punktów, zdobył na wyjeździe. Aż cztery z pięciu zwycięstw zanotowanych w bieżącej kampanii miało miejsce podczas delegacji.

Podopieczni Tomasza Szymczaka natomiast punktują zarówno na własnym boisku jak i na wyjazdach. Liczymy jednak na to, że derbowy pojedynek rozstrzygną na swoją korzyść.

Mecz pomiędzy Skrą II Częstochowa a Stradomiem Częstochowa odbędzie się w sobotę, 14 października, o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Copy link
Powered by Social Snap