Czas na starcie z Zagłębiem II Lubin [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę nasza drużyna rozegra wyjazdowe spotkanie w ramach 10. kolejki, w którym zmierzy się z drugim zespołem Zagłębia Lubin. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 15:00. 

Dotychczas nasi piłkarze zgromadzili na swoim koncie 13 punktów, co sprawia, że zajmują 9. miejsce w tabeli. Pozycja w środku stawki nie do końca jednak oddaje ich dyspozycję, wszak śmiało można stwierdzić, że przy zachowaniu lepszej skuteczności nasza drużyna mogłaby plasować się zdecydowanie wyżej. Inna sprawa, że różnice punktowe są obecnie tak niewielkie, że do dwóch pierwszych zespołów tracimy zaledwie cztery punkty i w przypadku korzystnych rezultatów w kolejnych spotkaniach możemy błyskawicznie dołączyć do ścisłej ligowej czołówki. 

Piłkarze Skry w ubiegłym tygodniu mierzyli się z liderem tabeli, Radunią. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 1:1, ale przewaga i dominacja graczy Konrada Geregi była bardzo znacząca.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nawet w spotkaniach, w których wiele rzeczy nie idzie po naszej myśli, swoją determinacją tudzież organizacją w defensywie piłkarze Skry potrafią uniknąć porażki. Na tapet śmiało można wysunąć przykłady meczów z Olimpią Grudziądz i Chojniczanką Chojnice, w których rywale mieli nieco więcej stuprocentowych okazji. 

– Skra przegrała tylko mecze, które rozgrywała w trudnych momentach. Z Hutnikiem były dwie czerwone kartki, oczywiście to spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli, ale z Olimpią Elbląg też przegraliśmy, bo graliśmy jednego mniej. Nasza drużyna nie przegrywa więc meczów, w których nie gra w osłabieniu – mówił trener Konrad Gerega w rozmowie, która w ubiegłym tygodniu ukazała się na naszej stronie. 

Nasi piłkarze z pewnością zamierzają wrócić z Lubina z trzema punktami. Możemy spodziewać się, że ponownie od pierwszych minut będą chcieli zdominować rywala i dyktować warunki na placu gry. 

Oczywiście, warto mieć na uwadze fakt, że na drodze Skry stanie jutro silna drużyna. Rezerwy Zagłębia Lubin zgromadziły 17 punktów i wespół z Radunią Stężyca przewodzą ligowej stawce. 

Ekipa prowadzona przez Piotra Sochackiego złożona jest głównie z młodych, często kreatywnych i utalentowanych piłkarzy, którzy podczas każdego meczu wysyłają sygnały płynące w kierunku sztabu pierwszego zespołu. Nierzadko jednak drużyna rezerw zasilana jest także zawodnikami na co dzień występującymi w ekstraklasowej “jedynce”. 

We wszystkich spotkaniach rezerw zagrał chociażby Jarosław Jach, który jeszcze w ubiegłym sezonie zanotował 25 gier na poziomie PKO Ekstraklasy. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi środkowy obrońca posiada duże doświadczenie. Jako młody zawodnik grający w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce spisywał się na tyle dobrze, że zapracował na transfer do Crystal Palace. W Premier League nie zdołał się jednak przebić, a w ostatnich latach występował na wypożyczeniach w Rakowie Częstochowa, Sheriffie Tyraspol czy Caykur Rizespor. Rozegrał także dwa spotkania w barwach pierwszej reprezentacji Polski. 

Warto dodać, że Zagłębie dysponuje sporą siłą w ofensywie. “Miedziowi” strzelili bowiem już piętnaście goli, co stanowi najlepszy wynik w drugoligowej stawce.  Podobnie jak w Skrze, w ekipie z Dolnego Sląska odpowiedzialność za strzelanie goli rozkłada się na wielu zawodników, którzy są gotowi przesądzać o losach poszczególnych spotkań.  

Jesteśmy przekonani, że w sobotę czeka nas świetne widowisko. Nasza drużyna jedzie do Lubina po kolejne ważne punkty. Obserwując poczynania tudzież rozwój zespołu Skry, możemy być prawdziwymi optymistami przed jutrzejszą rywalizacją. 

Copy link
Powered by Social Snap