645! Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Rozpoczęło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Spośród zgłoszonych propozycji szczególnie zapraszamy do głosowania na zadanie numer 645, którego celem jest rozbudowa obiektu przy ulicy Kopalnianej, który ma służyć między innymi piłkarzom naszej Akademii.

Co roku obywatele Częstochowy mają możliwość oddawania głosów na projekty zmieniające krajobraz miasta przy pomocy Budżetu Obywatelskiego. Nie inaczej jest w tym roku. Jak zwykle mieszkańcy Częstochowy sygnalizują problemy, które ich dotyczą i zachęcają innych do głosowania na sposoby ich rozwiązania.

Jednym z najciekawszych projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego, jest projekt 645 zakładający Budowę ekologicznego zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz świetlicy dla dzieci i młodzieży z Częstochowy.

Jak wszyscy wiedzą Skra Częstochowa oraz Płomień Częstochowa połączyły siły i już wkrótce przy ulicy Kopalnianej 4a powstanie kompleks będący bazą Akademii. Zaplecze szatniowo-sanitarne, to pierwszy krok do tego, by młodzi piłkarze rozwijali się w coraz lepszych warunkach.

Chcemy stworzyć miejsce, w którym dzieci z okolicy, a także młodzi piłkarze, będą mogli miło spędzić czas, odrobić lekcje, grać w gry planszowe czy spotykać się z psychologiem. Nie bez znaczenia jest fakt, że dzięki świetlicy wzrośnie stopień integralności lokalnej społeczności, a na terenie obiektu, który służy mieszkańcom Dźbowa i Częstochowy od 1946 roku, będą mogły odbywać się koncerty, festyny czy plenerowe wystawy pracy plastycznych.

Możecie nam w tym pomóc!

Wystarczy, że oddacie swój głos na zadanie numer 645!

Więcej o zadaniu numer 645 przeczytacie poniżej:

https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/projekt/4578#project-preview-overlay

A to nie wszystko! Jeśli chcecie, aby w Waszej dzielnicy odbyły się zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej dla chłopców i dziewczynek, prowadzone przez trenerów z licencją Polskiego Związku Piłki Nożnej, zapraszamy Was do oddawania głosów na zadania numer:

637 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Trzech Wieszczów)

638 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Gnaszyn-Kawodrza)

639 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Podjasnogórska)

641 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Śródmieście)

642 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Stradom)

643 – Sportowo Kompleksowo Regularnie Aktywnie – zajęcia sportowe dla najmłodszych (Grabówka)

Copy link
Powered by Social Snap