Dokładnie pamiętam ten moment… – Zuzanna Kubiciel z pierwszym ligowym trafieniem!

Zuzanna Kubiciel to kolejny dowód świetnej pracy z młodzieżą w naszym klubie. 15-latka w niedzielnym meczu z SWD Wodzisław Śląski zanotowała premierowe trafienie w Orlen 1 Lidze. Sprawdźcie jakie emocje towarzyszyły naszej młodej zawodniczce.

Skra Ladies w kolejnym meczu ligowym wygrała na własnym stadionie z SWD Wodzisław Śląski 4:1. Swój udział w efektownym zwycięstwie naszej ekipy miała Zuzanna Kubiciel. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Kubiciel, to zaledwie 15-letnia zawodniczka, dla której wspomniany gol był premierowym trafieniem jeśli chodzi o ligowe pojedynki.

– Bardzo cieszę się z pierwszej bramki. Nadal dokładnie pamiętam ten moment, oczekiwanie do końca czy piłka czasem nie trafi w słupek zamiast do bramki… – opowiada młoda piłkarka, która do pierwszego zespołu trafiła prosto z Akademii Skry.

Kubiciel już wiosną rozpoczęła regularne treningi z seniorskim zespołem Ladies. Jaki postęp uczyniła od tego czasu?

– Uważam, że zrobiłam dość duży postęp, szczególnie, jeśli chodzi o świadomość, ale także rozumienie gry i zachowania występujące na danej pozycji.

Dla młodych zawodniczek bardzo ważne są rady uzyskiwane od starszych koleżanek. W naszym zespole nie brakuje zawodniczek, które mimo młodego wieku posiadają duże doświadczenie, którym chętnie dzielą się z zawodniczkami dopiero wkraczającymi do seniorskiej piłki.

– Wszystkie dziewczyny nam podpowiadają i nas wspierają, od każdego uczymy się po trochu – potwierdza Kubiciel. – Wydaje mi się jednak, że najbardziej wspiera nas Kinga Baszewska, która szczególnie w trakcie meczów zawsze podpowiada gdzie mamy się przesunąć lub co zrobić.

Sezon rozpoczyna się dla naszej piłkarki we wręcz wymarzony sposób. Jakie ma zatem plany na najbliższe miesiące?

– Chcę łapać jak najwięcej minut i pokazywać się z jak najlepszej strony. To jest moim priorytetem – kończy naszą rozmowę Zuzanna Kubiciel.

Copy link
Powered by Social Snap