Rezerwy nabierają rozpędu

Kolejne efektowne zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze naszych rezerw. Tym razem 4:0 pokonali Lot Konopiska. Na listę strzelców wpisywali się Konrad Waluda, Adam Matyja i Jakub Niedzielski.

Lot Konopiska w ubiegłym tygodniu wygrał na trudnym terenie w Szczekocinach aż 5:1, co zapowiadało, że niedzielne spotkanie naszych rezerw nie będzie należało do najłatwiejszych. Tymczasem podopieczni Tomasza Szymczaka nie tylko wygrali, ale uczynili to w bardzo efektowny sposób.

Nie tylko jednak liczba bramek może robić wrażenie, ale i styl gry. Pierwsze trzy kwadranse w Konopiskach to całkowita dominacja Skry II. Co prawda do szatni piłkarze schodzili przy wyniku 2:0 po dublecie Konrada Waludy, ale wszyscy obserwatorzy zgodnie potwierdzają, że dwubramkowe prowadzenie Skrzaków, to najmniejszy wymiar kary.

W drugiej połowie do siatki krótko po przerwie trafił Adam Matyja, natomiast wynik ustalił uderzeniem głową po rzucie rożnym Jakub Niedzielski.

– Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo na niełatwym terenie Lotu – podsumowuje trener Tomasz Szymczak. – Tego dnia wszystkie atuty były po naszej stronie. Gratuluję przede wszystkim konsekwentnej gry w drugiej połowie, gdyż pomimo zrobienia zmian i prowadzenia 2:0 ani na moment chłopcy się nie rozluźnili, tylko cały czas realizowali plan na to spotkanie.

Dzięki zwycięstwu rezerwy naszej ekipy awansowały na czwarte miejsce w tabeli klasy okręgowej. Co ciekawe z 11 strzelonych bramek aż 9 padło w dwóch ostatnich kolejkach! To najlepszy dowód ciągłego rozwoju i efektywnej pracy naszej młodej drużyny.

Lot Konopiska – Skra II Częstochowa 0:4 (0:2)

0:1 Konrad Waluda (17’), 0:2 Konrad Waluda (45’+1), 0:3 Adam Matyja (48’), 0:4 Jakub Niedzielski (52’)

Lot Konopiska: Woźniak – Barnat, Braksator, Dawczyk, Konieczny, Maciejewski, Mastalerz (72’ Jaworski), Motławski (58’ Komarivskij), Sapała, Trzepizur (46’ Dziubiński), Walich (46’ Kowalik)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Despet, Serwaciński, Cheliński (63’ Antczak), Kielan (58’ Korzeniewski), Kołodziejczyk (46’ Szydzisz), Niedzielski, Matyja (58’ Merta), Niedbała (46’ Garczarek), Grzelka (46’ Kożuch), Waluda (75’ Golański)

Copy link
Powered by Social Snap