Remis na trudnym terenie

Juniorzy młodsi B2 gościli w piątek w Chorzowie, gdzie zmierzyli się ze Stadionem Śląskim. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Druga kolejka I ligi wojewódzkiej i drugi remis – tak w skrócie można napisać o ostatnim meczu juniorów młodszych B2. Na boisku działo się jednak sporo.

Nasi zawodnicy rozpoczęli spotkanie z dużą determinacją. W ich postawie widać było ogromną chęć do zdobycia bramki. Brakowało jednak kropki nad i.

– Mieliśmy problemy z działaniami w obronie wysokiej, gdzie zespół Stadionu otwierał grę – relacjonuje trener Mariusz Czok. – Dobrze wyglądaliśmy w fazie budowania gry, tak jak sobie założyliśmy, stwarzając przewagę i kreując sytuacje pod bramką rywala lecz byliśmy bardzo nieskuteczni.

W pierwszej odsłonie spotkania bramek nie zobaczyliśmy. Przerwa dała impuls naszym piłkarzom, co przełożyło się na znaczną poprawę gdy w obronie wysokiej, a zmiana w grze utrudniała wyprowadzanie piłki zespołowi Stadionu.

– Druga połowa była bardzo dynamiczna i zachodziła w niej duża ilość faz przejściowych z obu stron – opowiada trener Czok. – Niestety w pewnym momencie nie ustrzegliśmy się błędu w obronie i Stadion wyprowadził kontrę, w wyniku której strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą.

Nasi zawodnicy odpowiedzieli kilkanaście minut później piękną bramką z dystansu Igora Przetaka. Żadna z drużyn nie chciała zadowolić się remisem, więc obie strony dążyły do zdobycia gola na wagę trzech punktów.

– Mieliśmy dwie kluczowe sytuacje, po których powinniśmy zdobyć bramki i zamknąć mecz, lecz tak się nie stało i do końca musieliśmy utrzymać koncentrację, by nie popełnić błędu, który mógłby nas kosztować stratę bramki. Nasza konsekwencja i determinacja nie pozwoliły na to, by Stadion zdobył bramkę – kończy relację trener Mariusz Czok.

W środę piłkarze Skry kategorii B2 rozegrają mecz z legitymującym się kompletem zwycięstw TS Podbeskidziem I Bielsko-Biała.

Stadion Śląski Chorzów – Skra Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramka dla Skry: 1:1 Przetak (80’)

Skra Częstochowa B2: Szymczyk – Czerkieski (46’ Kostrzewa), Bajor, Turek, Syrek (46’ Dutka), Przetak, Cieślak, Glizniewicz, Przybyła (60’ Pilarski, 87’ Tarnowski), Gembała (65’ Nalewajka), Dylewski (75’ Karczewski)

Copy link
Powered by Social Snap