Porażka z Jednością Boronów

Rezerwy Skry przegrały w sobotę w Boronowie z tamtejszą Jednością 1:3. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Konrad Wachowicz.

Mecz 3. kolejki Klasy Okręgowej pomiędzy Jednością Boronów a Skrą II Częstochowa zapowiadał się bardzo interesująco. Jedność miała na koncie komplet zwycięstw, natomiast Skrzacy w dwóch pierwszych kolejkach nie zaznali goryczy porażki.

Pojedynek w Boronowie był bardzo dobrym sprawdzianem dla naszej ekipy, ponieważ Jedność nie tylko wygrywała, ale również zachowywała wysoką skuteczność. Niestety w meczu ze Skrą podtrzymali bramkową passę, chociaż nie da się ukryć, że triumf nie przyszedł im łatwo.

– Mecz w pierwszej połowie w dłuższych fragmentach przebiegał pod nasze dyktando, niestety proste błędy na własnej połowie spowodowały, że przegrywaliśmy 2:0, z czego druga bramka, jak wynika z analizy, padła z kilkumetrowego spalonego – opowiada trener Skry II Tomasz Szymczak. – Stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywali, ale nie potrafiliśmy tego udokumentować golem, a najlepszą sytuację miał Marcel Szydzisz, który przegrał z bramkarzem w sytuacji sam na sam.

Cała sytuacja nie wpłynęła jednak negatywnie na naszych zawodników, którzy w przerwie odpowiednio się zmobilizowali i zdołali strzelić bramkę kontaktową, prezentując przy tym dobry styl gry.

– Druga połowa, to już nasza kompletna dominacja, niestety nie przekładało się to na ilość sytuacji bramkowych – kontynuuje relację trener Szymczak. – W 59. minucie za sprawą Wachowicza strzeliliśmy bramkę kontaktową. Niestety chwilę później nie ustrzegliśmy się błędu przy kontrataku przeciwnika i gdy wydawało się, że za chwilę doprowadzimy do remisu bramka na 3:1 podcięła nam skrzydła. Do końca spotkania cały czas atakowaliśmy, ale bramki już nie strzeliliśmy.

Dla młodego zespołu Skry to kolejna porcja cennej nauki, a z porażki z pewnością zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski.

– Podsumowując to spotkanie, to byliśmy zdecydowanie stroną dominującą, natomiast o wyniku decydują bramki, a my tych nie zdobyliśmy na tyle na ile powinniśmy, bo z gry na pewno zasłużyliśmy na lepszy rezultat. Przed nami kolejny tydzień przygotowań i w sobotę z Zielonymi szansa na szybką rehabilitację.

Jedność Boronów – Skra II Częstochowa 3:1 (2:0)

Bramka dla Skry: 2:1 Konrad Wachowicz (59’, asysta: Jakub Niedzielski)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Kielan (65’ Żakowski), Żurawski (46’ Despet), Serwaciński, Kożuch, Niedzielski, Antczak (46’ Merta), Cheliński, Waluda (46’ Wachowicz), Szydzisz (46’ Mądry), Matyja (85’ Ostaszewski)