Wygrywamy z Gwarkiem!

Juniorzy młodsi B1 wygrali bardzo ważne spotkanie. W sobotnim pojedynku z Gwarkiem Zabrze podopieczni Karola Pikonia triumfowali w stosunku 2:0. Dzięki temu zwycięstwu wciąż utrzymują się na fotelu lidera II ligi wojewódzkiej.

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w II lidze wojewódzkiej B1. O dwa premiowane awansem miejsca rywalizują trzy zespoły – Skra Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec i GKS Gieksa Katowice, a za ich plecami czai się jeszcze ekipa z Będzina. Zwiastuje nam to ogromne emocje w ostatnich kolejkach dlatego też każdy mecz ma niebagatelne znaczenie.

Młodzi piłkarze Skry doskonale zdają sobie z tego sprawę i do każdego pojedynku podchodzą maksymalnie zmobilizowani. Udowodnił to sobotni pojedynek z Gwarkiem Zabrze.

W pierwszych minutach to drużyna gości grała cierpliwie i dłużej utrzymywała się przy piłce. Gwarek mógł wyjść na prowadzenie po błędzie w komunikacji naszych stoperów, jednak w sytuacji sam na sam napastnik zbyt długo zwlekał i jego strzał został zablokowany – relacjonuje trener Karol Pikoń.

Był to sygnał ostrzegawczy dla Skrzaków, którzy od tego momentu zaczęli przejmować inicjatywę, chociaż Gwarek umiejętnie pilnował swojej szesnastki.

Na prowadzenie wyszliśmy za sprawą Kwaśnika, który po dośrodkowaniu Kożucha zmieścił piłkę przy słupku – mówi trener naszych juniorów B1.

Konsekwencja przyniosła nagrodę w postaci drugiej bramki.

W drugą połowę weszliśmy mocno zmobilizowani i zdominowaliśmy przeciwnika. Dobry fragment spotkania potwierdziliśmy bramką Niedzielskiego, który oddał strzał sprzed pola karnego. W końcowych fragmentach to zabrzanie szukali trafienia kontaktowego, jednak Frukacz zachow czyste konto i zasłużenie wygraliśmy – zakończył trener Pikoń.

Sytuacja w tabeli, jak już wspomnieliśmy, jest bardzo interesująca. Skra przewodzi w tabeli z dorobkiem 60 punktów, tyle samo zgromadziło Zagłębie Sosnowiec. Na ich potknięcie czyha Gieksa Katowice, która dotychczas zdobyła 57 punktów. Czwarty w tabeli Football Club Będzin legitymuje się 55 punktami.

Skra Częstochowa – Gwarek Zabrze 2:0 (1:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Hubert Kwaśnik, 2:0 Jakub Niedzielski

Skra Częstochowa B1: Frukacz – Marchewka, Leśniak, Korzeniewski – Kożuch, Niedzielski, Szydzisz, Kwaśnik – Szałaj, Ostaszewski, Waluda oraz Brodziak, Podsiedlik, Teperski, Kolebacz, Ciesielski