Trener Dziółka: Kluczem jest poprawa skuteczności

Mecz z Chrobrym Głogów zbliża się wielkimi krokami. Nie da się ukryć, iż jest to niezwykle istotne w kontekście utrzymania spotkanie. Zapraszamy zatem na rozmowę z trenerem naszego zespołu, Jakubem Dziółką, który odpowiedział na kilka naszych pytań. 

W dwóch ostatnich spotkaniach na pewno nie byliśmy zespołem gorszym od rywali, ale ostatecznie nie zdobywaliśmy punktów. Co jeszcze musimy poprawić w naszej grze, żeby takie mecze wygrywać? 

Trener, Jakub Dziółka: – Przede wszystkim musimy poprawić skuteczność, bo – tak jak powiedziałeś – z gry, z sytuacji byliśmy zespołem lepszym, a nie gorszym. Przeciwnicy wygrali, ale ich xG było niższe, mimo że strzelali bramki – każdy z nich po jednej. Kluczem jest więc poprawa skuteczności i wykorzystywanie sytuacji, które tworzymy. 

Pomiędzy meczem z Górnikiem Łęczna i poniedziałkowym starciem z Chrobrym, mamy trochę dłuższą, dziesięciodniową  przerwę. W jaki sposób został wykorzystany ten okres? 

Nasza praca jest powtarzalna, bo wierzymy w to, że powtarzalność daje piłkarzom dobre nawyki i chcemy cały czas nad tym pracować. Każdy mikrocykl jest poświęcony naszej grze, grze przeciwnika, grze w ataku i w obronie. 

Nie ulega wątpliwości, iż nasza sytuacja jest trudna. Mamy przed sobą mecz o wszystko. Jakie jest nastawienie naszej drużyny? Widzi trener dużą wiarę i mobilizację wśród naszych piłkarzy? 

Mobilizacja cały czas jest, bo – oczywiście – odbieramy ten moment sezonu inaczej, ale rozpoczynając rundę rewanżową mieliśmy 15 punktów i sytuacja nie była łatwiejsza niż teraz. Patrząc przez pryzmat tego, ile meczów zostało do końca sezonu zmienia się punkt widzenia, ale wiele razy mówiłem, że jesteśmy dobrze nastawieni i odważni w naszej grze. 

Spotkania z Tychami i Łęczną nie dały nam punktów, ale to jest za nami i dla nas absolutnie kluczowy jest mecz z Chrobrym Głogów w poniedziałek. Znamy atuty przeciwnika, znamy też wady i będziemy chcieli ten mecz wygrać tak jak wszystkie wcześniejsze. 

Copy link
Powered by Social Snap