Zgodnie z przewidywaniami

Juniorzy młodsi B1 naszej Akademii zgodnie z przewidywaniami pokonali Stal-Śrubiarnia Żywiec. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Hubert Kwaśnik, Mikołaj Kasprzycki oraz Miłosz Szałaj. Dzięki zwycięstwu podopieczni Karola Pikonia utrzymali się na fotelu lidera II ligi wojewódzkiej.

Juniorzy młodsi B1 byli faworytami sobotniego starcia ze Stalą-Śrubiarnia Żywiec i ze swojej roli wywiązali się wręcz wzorowo.

Pierwsza połowa toczona była pod nasze dyktando. Drużyna z Żywca próbowała kreować sytuacje strzeleckie po ataku szybkim, co udało im się na początku spotkania, jednak dobrze interweniował debiutujący Gołąbek. Chwilę później wyszliśmy na prowadzenie, gdy po zamieszaniu w polu karnym do odbitej od obrońców piłki dopadł Kwaśnik i strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi. Sytuacja nie zmieniała się i przed przerwą podwyższyliśmy za sprawą Kasprzyckiego, którego dokładnym podaniem obsłużył Żakowski. Przed przerwą za niesportowe zachowanie otrzymujemy czerwoną kartę i do szatni schodzimy z jednym zawodnikiem mniej. W drugiej połowie, to goście mieli częściej piłkę, jednak przez całą połowę nie stworzyli żadnej klarownej sytuacji dzięki dobrej organizacji gry w obronie. W końcowych fragmentach spotkania Szałaj po indywidualnej akcji i strzałem lewą nogą zamyka spotkania i do ligowej tabeli możemy dopisać kolejne trzy punkty – opowiada trener Karol Pikoń.

Dzięki zwycięstwu Skrzacy utrzymali się na fotelu lidera. Kroku naszej drużynie dotrzymuje Zagłębie Sosnowiec, jednak ostatnie trzy punkty sosnowiczanie otrzymali niejako „za darmo”, bowiem Sparta Lubliniec wycofała się z rozgrywek.

Rzućmy jeszcze okiem na terminarz gier. W najbliższej kolejce Skra na własnym terenie podejmie Gwarka Zabrze, natomiast Zagłębie uda się w delegację do Tychów, gdzie zmierzy się z tamtejszym KP GKS-em.

Skra Częstochowa – Stal Śrubiarnia Żywiec 3:0 (2:0)

Bramki dla Skry: 1:0 Hubert Kwaśnik, 2:0 Mikołaj Kasprzycki, 3:0 Miłosz Szałaj

Skra Częstochowa B1: Gołąbek – Podsiedlik, Korzeniewski, Leśniak – Żakowski, Kożuch, Szydzisz, Kwaśnik – Szałaj, Ostaszewski, Kasprzycki oraz Marchewka, Wasilewski, Brodziak