Podział punktów w Rzeszowie

Skra Ladies zremisowała w meczu wyjazdowym przedostatniej kolejki Orlen 1 Ligi. W Rzeszowie dwukrotnie nasz zespół wychodził na prowadzenie za sprawą bramek Justyny Matusiak. Ostatni mecz sezonu odbędzie się 28 maja.

Nim się obejrzeliśmy, a sezon Orlen 1 Ligi kobiet powoli dobiega końca. Do zakończenia rywalizacji pozostała już tylko jedna kolejka, która odbędzie się 28 maja. W przedostatniej serii nasze Panie mierzyły się z Resovią Rzeszów. W pierwszym pojedynku obu zespołów Ladies wygrały 3:2 i rzeszowianki, które umościły się na bezpiecznym, środkowym miejscu w ligowej tabeli, miały ochotę wziąć rewanż.

Skrzatki wysoko jednak postawiły poprzeczkę rywalkom już w 11. minucie pojedynku otwierając wynik meczu trafieniem z rzutu karnego Justyny Matusiak. Jedenastka podyktowana była za faul na Natalii Liczko. Chociaż przeciwniczki zdołały doprowadzić do remisu podopieczne Patryka Mrugacza na przerwę schodziły z prowadzeniem za sprawą Justyny Matusiak.

Do przerwy spotkanie z naszą inicjatywą, przeciwnik był schowany, czekający na kontry i po jednej z nich straciliśmy bramkę – tyle można powiedzieć o pierwszej połowie spotkania – relacjonuje trener Patryk Mrugacz. – Ozdobą tej połowy na pewno było fantastyczne uderzenie Justyny Matusiak.

W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił.

Druga połowa ze wskazaniem na gospodarzy, którzy zepchnęli nas do defensywy. Mimo to mieliśmy pod kontrolą to co dzieje się na boisku i wypychaliśmy rywala spod naszej bramki. Straciliśmy bramkę w kuriozalny sposób po centrostrzale. W końcówce mieliśmy swoje sytuacje, żeby to spotkanie zamknąć na swoją korzyść – niestety się nie udało. Wracamy z jednym punktem. Na pewno mamy duży niedosyt – zakończył trener Mrugacz.

Resovia Rzeszów – Skra Ladies Częstochowa 2:2 (1:2)

0:1 Justyna Matusiak (11’ – karny), 1:1 Alicja Dańko (29’), 1:2 Justyna Matusiak (78’, asysta: Justyna Chudzik), 2:2 Karolina Kurasz (78’)

Resovia Rzeszów: Barszcz – Bednarz, Czyż, Dańko (53’ Kaput), Dubiel (46’ Florek), Gajdur, Gołojuch, Kurasz, Michalska (46’ Litwin), Puzio, Strosińska (46’ Misiak)

Skra Ladies Częstochowa: Szulc – Lulkowska, Ozieriańska, Baszewska – Wodarz, Frontczak, N. Młynek (78’ Mesjasz), Chudzik (78’ Dannheisig) – Liczko, Matusiak, Kohut oraz Cierpiał, Czerwińska, O. Młynek, Sikora

Copy link
Powered by Social Snap