Młodzicy D2 wygrywają z Akademią Łukasza Piszczka

Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze naszej Akademii kategorii D2. W wyjazdowym meczu okazali się lepsi od Akademii BVB Łukasza Piszczka. O losach spotkania przesądziła pierwsza połowa, w której nasi zawodnicy zaaplikowali rywalom trzy bramki.

Zwycięstwo ma tym większe znaczenie, że sztab naszego zespołu nie mógł korzystać ze wszystkich zawodników. Mimo wszystko kadra D2 rewelacyjnie rozpoczęła spotkanie.

Pierwsza część spotkania należała do nas. Bardzo dobrze ją rozegraliśmy, byliśmy bardzo konsekwentni w swoich działaniach i stworzyliśmy sobie dużo sytuacji, po których zdobywaliśmy bramki, które tylko nas napędzały do lepszej gry i ciągłego atakowania – opowiada trener Mariusz Czok.

Wynik spotkania otworzył Jędrzejkiewicz, który dwie minuty później podwyższył prowadzenie. Trzecią bramkę natomiast zdobył Szewczyk i do przerwy Skra zdecydowanie prowadziła.

Druga część spotkania, to już pełna dominacja zespołu Piszczka, który szybko zdobył bramkę i ciągle atakował, zmuszając nas do błędów, które nam się coraz częściej przytrafiały. Było bardzo nerwowo. Straciliśmy tę pewność w grze, którą mieliśmy w pierwszej połowie. Do tego doszło zmęczenie i do samego końca było bardzo emocjonująco. Z biegiem czasu opadaliśmy z sił, brakowało nam spokoju i utrzymania się przy piłce, ale chłopaki walczyli do ostatniego gwizdka, by utrzymać wynik i wywieść punkty z Goczałkowic – kończy trener Czok.

Akademia BVB Łukasza Piszczka – Skra Częstochowa 2:3 (0:3)

Bramki dla Skry: 0:1 Jędrzejkiewicz (14’, asysta: Glapiński), 0:2 Jędrzejkiewicz (16’, asysta: Glapiński), 0:3 Szewczyk (30’)

Skra Częstochowa D2: Pawelak – Drążkiewicz, Dąbrowski, Brondel, Wawrzkiewicz, Szczygłowski, Jędrzejkiewicz, Radwan, Szewczyk oraz Glapiński, Rusek

Copy link
Powered by Social Snap