Efektownie i skutecznie. Młodzicy gromią rywali

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą młodzicy naszej Akademii. Tym razem rozgromili w wyjazdowym spotkaniu Stradom Częstochowa 14:0. Na listę strzelców wpisało się ośmiu piłkarzy.

Czwarty ligowy mecz na poziomie III ligi wojewódzkiej podopiecznych Krzysztofa Kowalskiego i Bartosza Gałkowskiego, zakończył się czwartym efektownym zwycięstwem. Tym razem nic do powiedzenia w starciu z naszą ekipą nie miał zespół ze Stradomia.

Zespół wystąpił w tym meczu na pełnej koncentracji i pełnym zaangażowaniu, jednocześnie ze spokojem i wiarą we własne umiejętności – relacjonuje trener Krzysztof Kowalski. – Mecz odbył się na słabej nawierzchni trawiastej i w deszczu. Każdy zawodnik miał duży udział w wygranej. Zawodnicy formacji defensywnej zachowywali czujność przez cały mecz nie dopuszczając rywala pod naszą bramkę.

Przewaga naszego zespołu była niezaprzeczalna. Pozwoliliśmy rywalowi na jeden strzał w światło bramki.

Zawodnicy z bloku ataku i pomocy rozgrywali bardzo dobry mecz, kreując dużo okazji do zdobycia gola – zauważa trener Kowalski. – Dobrze realizowana była zasada szerokości i głębi oraz wypełnienia przestrzeni za plecami rywala. Duża skuteczność w grze 1×1, a nawet w grze 1×2. Pod względem motorycznym zespół wyglądał przyzwoicie na tle rywala.

Po czterech meczach Skrzacy przewodzą w tabeli III ligi wojewódzkiej, mając na koncie 31 strzelonych bramek przy 1 straconej! W następnej kolejce młodzicy D1 Skry zmierzą się na wyjeździe z Orlikiem Blachownia.

Stradom Częstochowa – Skra Częstochowa 0:14

Bramki dla Skry: Filip Konieczny (X4), Antoni Sztekler (X4), Nevio Borris, Marcel Kaźmierczak-Pacud, Szymon Kudła, Bartosz Rajczyk, Dorian Staniek, Mikołaj Szyjewski

Skra Częstochowa D1: Chęciński – M. Dąbrowski, Bonnenberg – Śpiewak, J. Marchewka, Zalewski, Sztekler – Małolepszy, Szyjewski oraz Borris, Staniek, Kaźmierczak-Pacud, Rajczyk, K. Marchewka, Konieczny, Borowik, Kudła, T. Dąbrowski