Wygrana z wiceliderem

Rezerwy Skry wygrały w sobotnie popołudnie z Zielonymi Żarki 3:0. Bramki w konfrontacji z wiceliderem klasy okręgowej zdobywali Mikołaj Kasprzycki oraz Mateusz Mądry.

Piłkarze rezerw Skry Częstochowa rozgrywali w miniony weekend pojedynek z Zielonymi Żarki. Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że naszych młodych zawodników czeka trudny pojedynek, ponieważ Zieloni plasowali się na drugiej lokacie w tabeli klasy okręgowej. Jakby tego było mało trener naszej drużyny, Tomasz Szymczak, nie mógł skorzystać z kilku zawodników.

Z powodu kontuzji zabrakło pięciu podstawowych zawodników, więc dysponowaliśmy bardzo wąską ławką rezerwowych – mówi nasz szkoleniowiec. – Mimo wszystko chłopcy zagrali tak jak sobie zakładaliśmy, czyli bardzo agresywnie w odbiorze na połowie przeciwnika, ale również odpowiedzialnie i konsekwentnie w obronie.

Wynik otworzył w 18. minucie pojedynku Mateusz Mądry, który wykorzystał asystę Macieja Żurawskiego. W drugiej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się Mikołaj Kasprzycki, któremu asystowali Kacper Merta i Igor Weżgowiec.

Myślę, że mecz mieliśmy cały czas pod kontrolą, stwarzając kilka dogodnych sytuacji, z których trzy wykorzystaliśmy – opowiada trener Szymczak. – Trzeba też nadmienić iż drużyna z Żarek również miała kilka sytuacji, ale umiejętnie potrafiliśmy się w nich wybronić. Podsumowując, chciałbym pogratulować zespołowi przede wszystkim postawy, bo pomimo tylu nieobecności zawodników ze względu na kontuzje, gdzie na ławce mieliśmy tylko dwie zmiany, to nasza postawa była naprawdę godna uwagi. Plan na ten mecz został zrealizowany praktycznie w 100% w sposób taki jaki sobie założyliśmy – zakończył trener naszych rezerw.

Skra II Częstochowa – Zieloni Żarki 3:0 (1:0)

1:0 Mateusz Mądry (18’, asysta: Maciej Żurawski), 2:0 Mikołaj Kasprzycki (49’, asysta: Kacper Merta), 3:0 Mikołaj Kasprzycki (67’, asysta: Igor Weżgowiec)

Skra II Częstochowa: Rosiak – Żurawski, Kielan, Serwaciński, Merta (65’Dylewski), Kostro, Weżgowiec, Ślemp, Mądry, Barnat (80’Kożuch), Kasprzycki