Klasa okręgowa nabrała rozpędu

Piłkarze klasy okręgowej mają za sobą 23. kolejki sezonu. Rezerwy Skry sezon rozpoczęły bez fajerwerków, ale z czasem nasza młoda drużyna zgrywała się coraz lepiej, czego efektem dwa kolejne zwycięstwa. Do końca sezonu pozostało jeszcze siedem kolejek.

Zimą nasza drużyna przeszła małe przemeblowanie. Część zawodników trafiła do pierwszego zespołu, z którym trenuje na co dzień, część skorzystała z propozycji klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Tomasz Szymczak oraz Karol Pikoń korzystają zatem z bardzo młodych 16- i 17-letnich piłkarzy, którzy dopiero uczą się seniorskiej piłki.

Po wynikach widać, że uczą się szybko, ponieważ o ile początek sezonu nie przebiegał po ich myśli, a z tarczą wrócili z Lublińca oraz polegli w domowym starciu z Lotem Konopiska z czasem było coraz lepiej. Remisy z Czarnymi Starcza i Liswartą Krzepice pozwoliły młodym zawodnikom uwierzyć w siebie, co przeniosło się również na konkretne wyniki.

Pierwsze trzy punkty padły łupem Skrzaków w połowie kwietnia w Szczekocinach, po niezwykle zaciętym meczu, w którym padło aż pięć bramek. Tydzień później nic do powiedzenia w starciu z rezerwami Skry nie miała Warta Mstów (4:0).

Serię zwycięstw naszego zespołu przerwała ubiegłotygodniowa porażka z Amatorem Golce. Po zaciętym meczu Amator w minimalnym stopniu zrewanżował się za dotkliwą porażkę w rundzie jesiennej, kiedy to przegrał 1:11.

Amator Golce – Skra II Częstochowa 2:1 (1:1)

1:0 Michał Wróblewski (15’), 1:1 Kacper Merta (45’), 2:1 Alan Czok (86’)

Amator Golce: Fyda – Adenekan, Bogus, Chajduś, Gierczak (70’ Kożuch), Korzekwa, Krupa, Matyja, Młyńczyk, Rokosa (46’ Czok), Wróblewski (75’ Michalski)

Skra II Częstochowa: Hajda – Antczak, Barnat (75’ Dylewski), Kasprzycki, Kostro, Mądry, Merta, Serwaciński, Ślemp, Weżgowiec, Żurawski

Okazja do rewanżu nadarzy się już w najbliższą sobotę. Wówczas na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Loretańskiej zawitają Zieloni Żarki. Nasi goście plasują się obecnie na drugiej pozycji w tabeli. W pierwszym meczu wicelider tabeli triumfował w najmniejszym możliwym rozmiarze 1:0. Początek meczu o godzinie 14:30.

Copy link
Powered by Social Snap