Ważny mecz przed Ladies!

W sobotę piłkarki Ladies rozegrają niezwykle ważny pojedynek! Na swoim terenie podejmą ekipę Rekordu Bielsko-Biała. Zwycięzca tego meczu znacznie przybliży się do awansu do Orlen Ekstraligi.

Sześć kolejnych zwycięstw odnotowały piłkarki Skry Ladies w rundzie wiosennej i na dwadzieścia jeden możliwych do wywalczenia wiosną punktów legitymują się osiemnastoma. Imponująca w wykonaniu naszych Pań runda rewanżowa wkracza w decydująca fazę i możemy być pewni, że finisz rozgrywek będzie niezwykle emocjonujący. Co ciekawe z kulminacją emocji możemy mieć do czynienia już w najbliższą sobotę. Wówczas na Miejski Stadion Piłkarski przy ulicy Loretańskiej zawita ekipa Rekordu Bielsko-Biała.

Obie drużyny dzielą w tabeli zaledwie dwa oczka. Ladies mają na koncie 37 punktów, Rekord 39. Wciąż czekamy na rozstrzygnięcie dotyczące meczu między Ząbkovią Ząbki a właśnie bielszczankami. Mecz ten miał odbyć się kilka tygodni temu, jednak został przełożony na 21 maja, a więc na… termin ostatniej kolejki! Zgoda na przełożenie spotkania na ten termin, jest dość zastanawiająca, jednak nie mamy na to wpływu.

Dlatego też Ladies nie zajmują sobie głowy takimi sprawami, tylko skupiają na sobie i swojej pracy. Efektem tego, jest sześć kolejnych zwycięstw, które w rundzie wiosennej odnotowały podopieczne Patryka Mrugacza. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki i aby osiągnąć sukces, trzeba po prostu zdobyć jak najwięcej punktów, bez oglądania się na innych.

Rekordzistki, podobnie jak nasz zespół, rundę rewanżową zaczęły od potknięcia, wyraźnie przegrywając w Rzeszowie z Resovią 0:3. Potem jednak kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa i można śmiało powiedzieć, że w sobotę staną naprzeciw siebie dwie rozpędzone drużyny, sfokusowane na jednym celu – zwycięstwie.

Jedno jest pewne. W sobotni wieczór czeka nas fascynujący pojedynek.

Skra Ladies Częstochowa – Rekord Bielsko-Biała, stadion przy ulicy Loretańskiej, sobota 06.05.2023, godz. 18:00.

Copy link
Powered by Social Snap